22 Şubat 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler: Dörtyol meydanı bu Mayısta trafiğe açılacak

Esenler: Dörtyol meydanı bu Mayısta trafiğe açılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mim:Kadir Topbaş ,Esenler Döryol Meydan Düzenlemesi   mayıs ayında tamamlandıkdan sonra 17000 m2 lik bir alan ile ilçe  halkın kullanımına açılacağını bildirdi.Esenler Dörtyol Meydanının yeraltı çalışmalarını yerinde inceleyen İBB Başkanı Mim.Kadir Topbaş, Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu ve Esenler Belediye  Başkan Yardımcılarıyla birlikte  Esenler Dörtyol Meydanında yapılan çalışmaları basına tanıttı. 6.5 Trilyonu bulan çalışma  salı günü fora kazık çalışmalarına başlamasıyla start alacak proje tamamlandıktan sonra   Meydanın 17000 m2 açılacağını ifade eden  İBB Belediye Başkanı Mim:Kadir Topbaş” Göksu sayesinde Esenler için kesenin ağzını sonuna kadar açtığını ifade etti.Kadir Topbaş maket porjeleri yerinde inceledikten sonra mutahit firmaya işin ne zaman biteceğini sordu.

Mutahit firmanın bu Mayısta bu alanda  trafiğinin alttan devam etmeye başlayacağını bildirmesinden sonra  ise Topbaş çok memnun oldum. Zaten geçde   bitmesini arzu etmezdim”dedi.Esenler Dörtyol Meydan projesi  hakkında Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu’dan bilgi alan alıp zaman zaman espiriyle karışık    büyükşehir olarak inşallah  ilçen adına  bu istek son olur”dedi. Esenler Belesdiye Başkanı M.Tevfik Göksu ise  KadirTopbaşa sayın: başkanım daha istemeye başlamadıkki diye espirili ve çok anlamlı bir cevap verdi.Proje tanıtımının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Kadir Topbaş”Evet arkadaşlar bu gün İstanbul’un çok önemli ilçelerinden daha birindeyiz.Bizizm için artık İstanbul’un merkezi haline gelen Esenler  için çok önemli projelere daha  imza atılarak  daha fazla hizmetler alacaktır.Bizim için çok önemsediğimiz kentsel dönüşüm projesinin Esenlerde  hayata geçirilmesi için  çalışmalarımız  hızla devam etmektedir.İlçe belediye başkanımız sayın:

Göksu Esenlere hizmet almak için gece gündüz bütün enerjisini harcamaktadır.Bundan dolayı kendisini basın mensupları önünde kutluyorum”dedi.

HASİP DİNÇSOY İLK ÖĞRETİM OKULU BU YIL YIKILIYOR!

İBB Büyük Şehir Belediye   Başkanı Min:Kadir Topbaş”   Dörtyol Meydanın’da bulunan Esenlerin ilk okulların’dan biri olan “Hasip Dinçsoy “İlk Öğretim okulunun bu yıl yıkılarak alanın  bu projeye dahil edileceğini ,şu anda 21 derslik olarak ilçe halkına  hizmet veren okulun yerine  bir hayır sever  vatandaş tarafından içinde bütün donatı alanlarının  bulunacağı  62 derslik ultra lüks bir okul yapılacağını belirtti.İBB Belediye Başkanı Mim:Kadir Topbaş basın mensuplarının sorularını cevapladıktan sonra  Esenler Davutpaşa caddesinde halka simit ve ayran ikram etti.Ardından’da  aynı caddede faaliyet gösteren esnafı tek tek gezerek hatır sorup bir sıkıntları olup omadığını soran  İBB Belediye başkanı  Mim.Kadir Topbaş halkın sevgi gösterileriyle ilçeden ayrıldı.

ESENLER MEYDAN PROJESİ

Çalışmalarına Aralıkta başlanan proje kapsamında, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Türk Telekom ve Boğaziçi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketine ait altyapı tesisleri, alt geçit güzergahı dışına taşındı. Fore kazıkların yakında çakılmaya başlanacağı bölgeden geçen içme suyu hattı da alt geçidin dışına alınacak. Alt geçidin inşaatı ile tek yönlü trafik akışının olduğu İnönü ve İstanbul caddelerinin kesişme kısmında trafik yeraltına alınarak, bölgedeki trafik sorununa köklü bir çözüm getirilmiş olacak.

Proje tamamlandığında, Atışalanı-Yıldız caddeleri ile İnönü ve İstanbul caddelerinin birleşiminde yer alan kısım araç trafiğine kapatılarak, ilçeye toplam 17 bin metrekarelik yayalaştırılmış bir alan kazandırılmış olacak. Esenler Dörtyol Meydanı’nda yapılacak çevre düzenlemesinin yanı sıra meydana ulaşım kolaylığı sağlamak amacıyla alt geçide otobüs durağı da konulacak.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

Esenler’ de siyasi parti listeleri YSK ‘ya teslim edildi

31 Mart yerel seçimlerine girecek belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi aday listeleri YSK …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir