23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Esnaf Odası Başkan Adayı Şükrü ŞAHİN:Hayra talibiz

Esenler Esnaf Odası Başkan Adayı Şükrü ŞAHİN:Hayra talibiz

 Esenler Esnaf Odası Başkan Adayı Şükrü ŞAHİN:Hayra talibiz

 2014’de yapılacak  genel kurulda Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanlığına talip olan     Başkan Vekili Şükrü Şahin ‘Kanal a’ televizyonuna yeni  projeleri hakkında    röportaj verdi…

 
2014’de yapılacak   seçimlerde  Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası  Başkan adayı olan mevcut   Başkan Vekili Şükrü Şahin ‘Kanal a’ televizyonuna seçime ve projelerine yönelik bir röportaj verdi…Başkan Adayı ve mevcut  başkan vekili Şükrü Şahin ‘a-plas ekonomi’ programına   röportaj   verdi.“ Esenler’de gitmediğimiz mahalle  elini sıkmadığımız esnafımız esnaf  kalmadı. İstanbul’da mevcut 163 oda içinde en iyisi olmak için yola çıktık. Eğer bunu başaramazsam  başkanlığı bırakırım”dedi.Şahin A KANAL’a şunu söyledi” Biz bir  karma bir odayız. Bu nedenle işimiz gerçekten  çok zor.Odamıza kayıtlı  muhtelif esnafımızın  sorunlarını saymakla bitiremeyiz.Evet bizim üyelerimizin çok fazla  ihtiyaç ve beklentileri ile karşı karşıyayız.Bu ihtiyaçlar karşısında  gerekli ilgi ve alakayı  göstermek  için canı gönülden uğraşıyoruz ve uğraşmaya da devam edeceğiz.”dedi.Seçimleri aldıktan sonra yapacağımız ilk iş

Esenler’de bir çıraklık eğitim merkezi eksikliğini gidermek için yetkililerimizle ortak bir çalışma hazırlayarak bu eksikliği gidermek ve ilçede  bu merkezin açılmasını sağlamak olacak Çünkü ahi evran felsefesinde  çırağın olmadığı yerde  o meslek biter bu noktada bu meslekler biterse hayatın işleyişi biter.

Esenlerin konumu itibariyle devamlı ve günlük faaliyet gösteren esnafımız var. Belli merkezlerde biriken dışarıdan gelen Büyük esnaf küçük esnafımızı oldukça  mağdur ediyor.Bu noktada küçük esnafımızın mağduriyetini önlemek için var gücümüzle çalışacağız.

Her türlü esnaf denetimlerinde komisyonlara esnaf odası yönetimimizden mutlak  üye vermeyi sağlayacağız. Küçük esnafımızın hukuksal anlamda sorunlarını çözmek için   hukuk birimi oluşturarak hukuksal anlamda esnafımız bir dara, bir derde düştüğünde çözüm bulmasını sağlayacağız. Tüm bu işler için masrafını da oda olarak c biz karşılayacağız.

Yeni çıkan alkol satış yasağı  var buda saat  22’den sonra başlıyor.Bizim arzumuz  hiç kimse alkol ve sigara kullanmasın !  Ancak bu uygulamada  bir eşitsizlik var.Dünyada  kimse ben  alkol satacağım diye hayata atılmaz. Ancak şartlar onu buna itmiş se ve geçimlerini’de bu işten sağlıyorlarsa bizde bunu göz ardı edemeyiz. Yani bu yasak esnafımızı zorluyor.İlçede faaliyet gösteren 150 esnafın  aileleriyle bin, bin,beş yüz kişi bu işten  yaşamını   idame  ettiriyor. Ben asla bunu teşvik etmiyor vede  yönlendirme   yapmıyorum ancak  bu yasak  hiç değilse büyük kentlerde   bir iki saat uzatılabilir diye düşünüyorum.

Merdiven altı ticari faaliyetlerin durdurulması için çalışmalar yürüteceğiz. Ayrıca toptancı esnafımız da perakende satış yaparak eşitsizlik yaratıyor. Esenler’de 560 dernek var ve çoğunluğu kahvehane gibi işliyor. Yıllardır esnaflık yapan üyelerimizin ustalık belgeleri yok. Esnafımız 470 TL sicil ödüyor ve bu nedenle esnaf odalara kayıt olmuyor. Bu ve benzeri esnafımızın bütün sorunlarına çözüm bulmaya talibiz. Hayra talibiz.

Biliyorum ki yerinde ve hak adalet çerçevesinde işletilir ise odamız çok daha iyi hizmet verir. Biz iyi hizmet vermeye talibiz.

Seçimlere çok kısa bir süre kaldı. Esnafımız ne yapması gerektiğini bilir ve zamanı gelince de yapar. Sahada çalışan başka aday arkadaşlarımız dsa var. Ama biz çıraklıktan ustalığa geçiş yaptık. Oda başkanımız ustamız bize el verdi, esnafımız da yol verirse onlara hakları olan en üst seviyede hizmet etmek istiyorum…”

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir