23 Şubat 2024 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Halkı’da Mısırdaki katlıyamı lanetledi

Esenler Halkı’da Mısırdaki katlıyamı lanetledi

Esenler Halkı’da Mısırdaki katlıyamı lanetledi
Esenler  Dörtyol  Meydanı’nda Mursi’ye Destek Mitingi Yapıldı
Rabia Şehitleri içinde Gıyabi Cenaze Namazı  kılındı.
DSC_0043 (500 x 333)(1)
 Esenler Sivil Dayanışma Platformu ve Anadolu Gençlik Esenler Şubesinin düzenlediği Mursi’ ye destek eyleminde Esenler Dernekler Federasyonu (ESDEF) Rumeliler Derneği, Adıyaman Drejanlılar derneği gibi bir çok sivil toplum örgütü  destek verdiEsenler son durak Camisinde toplanan Mursi yanlıları ve Esenler Sivil Dayanışma Platformu üyeleri bir araya gelerek, sloganlar ve tekbirler eşliğinde gıyabi cenaze namazı  kıldıktan sonra  Esenler  Dörtyol Meydanına kadar  TEKBİR sesleriyle yürüdüler


 

Yürüyüşten sonra birde bildiri okundu.Bildiride bulunduğunuz şehirdeki eylem yerlerine gitmeliyiz. Çünkü sen yoksan bir kişi eksik olacak.
Bazı kardeşlerimizin işleri olabilir. Bazıları keşke bu program erken bitse diye düşünebilir. Ancak bilelim ki kendileri için buraya toplandığımız mazlum kardeşlerimiz uzun zamandır zulme direniyorlar ve sabrediyorlar.
Çünkü biz sadece evimizin içinden değil dışımızda yaşanan kötülüklerden, haksızlıklardan da sorumluyuz. Aksi halde içinde ibadet ettiğimiz bir caminin bir dergahın başımıza yıkılmasına engel olamayız.
Üyesi olduğunuz dernekler düzenlememiş olsa dahi eşinizi, çocuklarınızı, akrabalarınızı alıp topluca bulunduğumuz yerlerdeki eylem yerlerine gidin.


Mensubu ve üyesi olduğunuz dernek ve vakıf üyelerini Müslümanların yaşadığı acılardan haberdar edelim.
Sizler tazelenin, çocuklarınızın ruhu mayalansın, komşularınız zulme uğrayanlara dua etsin, kardeşlerimizin yanında olduğumuza şahitlik edelim.

Büyük tehlike ve felaketlere karşı toplumsal dayanışmamız gelişsin.
İnsanlığımızı hatırlayalım, tüm Müslümanların bir ümmet olduğunu hatırlayalım. Aramızdaki kardeşlik bağları pekişsin, Allah’ın merhametini hak edelim”dediler


Basın açıklamasını dinleyen çevredeki vatandaşlar  ; “Keşke bu siyasi oluşumlar ve sivil toplum örgütleri ülkemizde yaşanan anti-demokratik olaylara karşı da aynı tepkiyi göstererek, aynı duyarlılığı gösterebilseydiler. Bizler demokrasinin gelişmesi için siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin aynı çizgide ve ölçüde eşitlikçi anlayışta birlikte yürümelerini talep ediyoruz. Demokrasinin önündeki engellere karşı bu örgütlerin gerekli tepkileri ortaya koymalarını bekliyoruz. Zira daha yakın bir zamanda gezi parkı olaylarında kaybettiğimiz vatandaşlarımızın acısını taraf olarak birileri yaşarken diğerleri ise ‘oh iyi oldu’ demeleri ülkedeki birlik ve beraberliğinin ve ülke yönetiminin ne kadar kötü olduğunun göstergesidir” dediler.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Esenler’ de siyasi parti listeleri YSK ‘ya teslim edildi

31 Mart yerel seçimlerine girecek belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi aday listeleri YSK …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir