23 Eylül 2023 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Kent Konseyi yapıldı.

Esenler Kent Konseyi yapıldı.

Esenler Belediyesinin altı ayda bir yapılan Kent Konseyi Toplantısı   Esenler Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıya  Kent Konseyi Başkan vekili   Esenler belediye başkan yardımcısı Ömer Çetinkayabaşkanlık yaptı. Toplantı hararetli başladı ve aynı başladığı gibide   sona erdi. Kent Konseyinde  temenniler bölümünde konuşan  MHP  Esenler İlçe Başkanı ve Konsey üyesi  Ahmet Fidan görüşlerini açıklarken  bir ara haraketli dakikalar yaşandı. Fidan”toplantıya katılanların bu güne kadar faaliyet gösteren   Konseyin ve komisyon   üyelerinin hiç bir proje üretmemesini eleştiriyle başladığı konuşmasının boyutunu değiştirerek konuyu US medya ve  Esenler belediyesi eski başkanı Zeyyat Gümüşe bağlamaya çalışması karşısında konsey başkanı  Ömer Çetinkaya  Fidanı uyararak gündeme geçmesini önerdi. Fidanın konuşmasının ardından CHP Esenler ilçe başkanı Şuayip Vardar Fidanın konuşmalarına kısmen katılıp kısmen katılmadığını belirtti.  

 

 Söz alan ADD Şube Başkanı Ahmet Metin, “Doğal afet komisyonunda gönüllü çalışmak istiyorum. Yıldız Teknik Üniversitesi’nin bu konuda çalışması var. Bu çalışmayı bir rapor halinde size sunabilirim.” dedi.

Dilek ve temenniler bölümünde konuşmacılar sırası ile söz aldı. Esenler Kızılay Şube Başkanı Kenan Genç, “Hiçbir baskı altında kalmadan yedi yıldan beri yürüttüğüm bu görevimi herkesin affına sığınarak bırakmak istiyorum. Zaten bir sene öncesinden bu kararı almıştım. Kaymakamımızın bu konudan haberi vardı. Ben çalıştığım süre içerisinde destek aldım. Başarılı işler de yaptığımın inancındayım. Kimseye kırgın değilim herkese teşekkür ederim.” dedi.

Toplantının sürpriz konuşmacısı Hacıbektaşi Veli Dernek Başkanı Mehmet Yıldız konuşmasında Belediye Başkanı ve Kaymakam’a “Her mahallede üç tane, dört tane cami var. Biz sizden her mahalleye değil de yalnız Esenler’e bir cem evi yapılması için ricada bulunuyoruz. Sivil toplum örgütlerinin ve siyasi partilerinde bize destek olmalarını istiyorum.” dedi

Burada söyleyecek çok sözüm var.

Protokol konuşması için söz alan Esenler Belediye Başkanı M.T.Göksu, “Burada söyleyecek çok sözüm var. Sataşmalara cevap vermeyeceğim.” dedi. Göksu, projelerinden bahsederek Esenler’de kamulaştırmanın zorluğunu anlattı. Esenler’in prim yaptığını, eğitimde başarılı çalışmalar yaptıklarını en kısa zamanda kentsel dönüşümü başlatacaklarını söyledi. MHP İlçe Başkanı Ahmet Fidan’ın kendisine sorduğu sorulara cevap vermeyen Göksu, CHP İlçe Başkanı’na ise övgüler yağdırarak konuşmasını tamamladı.

Esenler İlçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Madenoğlu, “Buraya toplanan iktidar ve muhalefet hatta halktan bireyler aslında Esenler’in menfaati için çalışmaktadır. Esenlerimiz bayağı yol kat etmiştir. İlk günlerdeki 80-85 kişilik sınıfları belirli bir seviyeye indirmemiz eğitimde rahatlamaya neden olmuştur. Belediye Başkanı’nın görevi olmadığı halde kendisinden okulların yapımında katkısı olduğunu söylemek istiyorum.” dedi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir