18 Temmuz 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler müftülüğü önderliğinde kutlu doğum kutlandı

Esenler müftülüğü önderliğinde kutlu doğum kutlandı

Kutlu Doğum Kutlandı

1441. Yıldönümünü kutladığımız âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in doğumu bu noktada  anlamaya” şiarıyla kutlana gelen kutlu doğum Esenlerdede kutlandı.   Dün akşam  Esenler müftülüğü tarafın’dan Yüksel düğün şalonun’da  gerçekleşen  kutlamalara Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu,Esenler belediye Başkanı M.Tevfik Göksu,Esenler Müftüsü Ali Kara,Müftü Yardımcısı Mehmet Keskinci,Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler ilçe Başkanı Umut Özkan,Esenler’de bulunan camii imamları ve müezzinlerin yanı sıra  kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Program  ilahilerle başladı.Daha sonra bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.Esenler Kemer Merkez camii  müezzini  tarafın’dan  güzel bir  Kur’an ziyafeti verildikten sonra  Esenler  ilçe Müftüsü Ali Kara ,Hz Peygamber’in doğumuyla ilgili yaptığı  açış konuşmasında 1441. Yıldönümünü kutladığımız âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in doğumu bu noktada anlamaya” şiarıyla kutlana geldiğini ifade eden Ali Kara bu vesileyle bu akşam buraya katılan tüm misafirlere hoş geldiniz diyorum”dedi.Ali Karan’ın konuşmasının  ardın dan Prof. Dr İsmail Lütfi Çakan Kutlu Doğum haftasına münhasır bir konferans verdi.İslamiyet’in dünü bugünü ve yarını ile ilgili bir çok örneklemelerle dini ve İslamiyet’i anlatan Çakan izleyiciler tarafın’dan zaman ,zaman ayakta alkışlandı.Yaklaşık 90 dakika konuşan Prof Dr. İsmail Lütfi Çakan konuşmasının sonunda benden söylemesi demeyi’ de ihmal etmedi.Çakanın konferansından sonra programa geç katılan Esenler kaymakamı ve Esenler belediye başkanı’ da birer selamlama konuşması yaptılar.Kutlu doğum haftası çerçevesinde son bulan programın ardından misafirlere birer kitap hediye edildi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir