22 Şubat 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Rumeliler’den deniz turu sefası

Esenler Rumeliler’den deniz turu sefası

Esenler Rumeliler Derneği geleneksel hale getirdiği 2. boğaz tekne turu düzenledi. Geçtiğimiz akşam düzenlenen tekne turuna yaklaşık 400 dernek üyesi katıldı. Rumeliler BoğEsenler Rumeliler Derneği geleneksel hale getirdiği 2. boğaz tekne turu düzenledi. Geçtiğimiz akşam düzenlenen tekne turuna yaklaşık 500 dernek üyesi katıldı.Esenlerde dernek merkezinden Otobüslerle ve kendi imkânları ile Eminönü iskelesine gelen Rumeliler akşam saat 7 de tekne turuna başlandı. Teknede etkinlik düzenlediklerini açıklayan dernek başkanı Fettah Dindar konuşmasında “geleneksel hale dönüştürdüğümüz bu gezimiz yaklaşık 3.5 saat sürecek İstanbul boğazı turumuz Sarıyer ve Beykoz’a kadar gidip geleceğiz. Gece boğazın ışıklar ve yıldız altında eğlenceli bir şekilde geçireceğiz. Bizim değerli sanatçımız Burhan’ın söyleyeceği Rumeli Türküleri ile boğazı inleteceğiz “ dedi.Daha sonra konuşmasında Dernek Başkanı Fettah Dindar’ı dernek faaliyetleri anlattı. Derneğe katkıları ve hizmetlerinden dolayı Kurucu Başkan Mustafa Yaşar, Osman Bölükbaşı’na plaket verdi. Geceye yabancı konuklar da renk kattı.

Konuşmaların ardından, Rumeliler yerel sanatçı Burhan’ın söylediği Türkülerle kimi zaman türkülere eşlik ettiler, kimi zaman halay çekerek coşkulu bir şekilde eğlendiler.

Daha sonra geziye katılanlar dernek üyeleri tekneden inerken Esenler Rumeliler Derneği yönetim kuruluna gezi ve eğlence için teşekkür ettiler.

 Resimller geliyor…

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Esenler’ de siyasi parti listeleri YSK ‘ya teslim edildi

31 Mart yerel seçimlerine girecek belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi aday listeleri YSK …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir