21 Şubat 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Tuna(Karabayır) Mahallesinde çıkan yangında dört yaşındaki Melisa kurtarılamadı.

Esenler Tuna(Karabayır) Mahallesinde çıkan yangında dört yaşındaki Melisa kurtarılamadı.

Esenler Tuna (Karabayır) Mahallesin’de çıkan yangında dört  yaşındaki Melisa kurtarılamadı.

Esenler’de Tuna  (Karabayır) Mahallesin’de  5 katlı bir  binada çıkan yangında duman’dan zehirlenerek    öldü, 7 aylık  bir bebek de duman’dan etkilendi.Yedi aylık bebeği  babanın soğukkanlılığı kurtarıdı.  Melisanın ölümü   mahallelilerin  itfaiyenin geç gelmesine tepki göstermesi ortamı bir anda gerdi. 

Yangın,  bu sabah saat 06.00 sıraların meydana geldi, Esennler Tuna  (Karabayır) Mahallesi 698. Sokak 6 numaralı beş katlı apartmanda meydana geldi. Adı geçen apartmanın en üst katındaki dairede klimanın elektrik kontağından çıktığı  sanılan evi bir anda   alev topuna dönderdi, sabahın erken saatine çıkan yangın ev sakinlerinide uykuda yakalamış oldu. Yangını ilk fark eden ev sahibi Bedia Toka ile apartman sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine Esenler ve Bağcılar itfaiye grupları geldi. Yangın kontrol altına alındı.

Ev sakinleri Mehmet Toka ve eşi Bedia Toka, 7 aylık çocuklarını yangından kurtardı. Ancak 4 yaşındaki Melisa Nur Toka, yoğun duman ve alevler sebebiyle yaşamını yitirdi. Melisa Nur Toka’nın cesedi, otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi. Melisa Nur Toka’nın anne ve babası gözyaşlarına boğuldu. Küçük kızın ailesi ve mahalle sakinleri,  itfaiye ekiplerinin geç geldikleri iddiasıyla  tepki gösterdi.

   

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

İftiracılara yargıdan tokat gibi cevap

Gazetemizin imtiyaz sahibi ve Esenler Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Şükrü ŞAHİN hakkında mesnetsiz atılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir