24 Mart 2023 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Ram’dan Engelli Derneklerine ziyaret

Ram’dan Engelli Derneklerine ziyaret

Ram’dan Engelli Derneklerine ziyaret 

Esenler Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) engelli vatandaşlara ve yakınlarına daha kapsamlı hizmet verebilmek ve bu alandaki sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliğini geliştirmek amacıyla planladığı “Engelli Dernekleri Ziyareti” faaliyetiyle ilçede bulunan engelli derneklerini ziyaret etti.

Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun girişimleri ve çabalarıyla kurulan engelli derneklerine 9-20 Kasım tarihleri arasında yapılan ziyaretlerde; İşitme Engelliler, Ortopedik Engelliler, Otistik Çocukları Eğitim, Zihinsel Engelliler ve Görme Engelliler derneklerinin yöneticileri ve hazır bulunan üyeleriyle bir araya gelindi.

Esenler RAM Müdürlüğünce görevlendirilen öğretmenler, toplumun engellilere karşı duyarsız olduğundan ve engelli yakınlarının hor görüldüğünden yakınan dernek temsilcileriyle birlikte, engelliler için daha fazla ne yapılabilir konusunda görüş alış verişinde bulundular.

Ziyaretlerden çok memnun kaldıklarını söyleyen engelli dernekleri, Esenler RAM’ın kendilerine rehberlik yapmasını istediklerini, Merkez’in yardımıyla daha da ilerleyeceklerine inandıklarını ifade ettiler.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir