1 Nisan 2023 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Özkan ERCAN:İnşaatın temelin’den çatısına bütün teknik konuları bilmeliyiz..

Özkan ERCAN:İnşaatın temelin’den çatısına bütün teknik konuları bilmeliyiz..

 Özkan ERCAN: İnşaatın temelin’ den çatısına bütün teknik konuları bilmeliyiz..

Resim_1358943953

 Esenler müteahhitler Derneği, Esenler Belediyesi ve Aydın Üniversitesi işbirliği ile Esenler’de faaliyet gösteren müteahhitler mektepli oluyor.

“ESİNDER” Dernek Merkezin ‘de yapılacak eğitim konusunda basını bilgilendiren Dernek Başkanı Özkan Ercan  “ Esenler Belediyesinin’ de katkılarıyla yapacağımız eğitim programına müteahitler toplamda 50 saat ders alacaklar.”dedi İlk dersi Aydın Üniversitesi’nde vereceğiz. Ondan sonraki dersleri dernek merkezinde vereceğiz. Ders programlarının bitimin ‘de başarılı olan müteahitlere sertifikalarını törenle vereceğiz. Amacımız müteahitlik sektörünün algısını değiştirerek çağdaş müteahitlik anlayışına geçmektir.
50 saat sürecek olan müteahitlik eğitim programı 2.000 TL.  Bu noktada inşaat alanında her konuda eğitim verilecektir. Biz mektepliler kullandığımız, demir, beton tuğla vs inşaatta kullanılacak her türlü  ve bir binanın temelinden çatısına kadar bütün  teknik anlamda bütün malzemelerin  nasıl kullanılacağının eğitimini alacağız. Yukarıda’ da belirttiğim gibi şu anda  200’e yakın üyemizin  bizim için çok önemsediğimiz bu  eğitimi almasını arzuluyoruz. Evet biz   ilçe ‘de güçlü bir müteahitlik algısı yaratmalıyız hatta yaratmak zorundayız. Bunun içinde kentsel dönüşüm konusunda ve afet yasasını her müteahhidimizin mutlaka  bilmesi gerekir.” dedi.
Bundan dolayıdır’ ki  Türkiye’nin çok önemsediği ve Esenler Belediye Başkanımız sayın Mehmet Tevfik Göksu’nun “KENTSEL DÖNÜŞÜM” sizinle beraber yapacağız diyerek bizi cesaretlendirmesi bizim işe başlangıç noktasıdır diyen Ercan açıklamasını şöyle sürdürdü .Evet bizim  yapmış olduğumuz projeler herkes  tarafından da  takdir görmektedir. Esenler’ de” KENTSEL DÖNÜŞÜM” yapacaksanız “ESİNDER” Esenler’ de kentsel dönüşüme projelerimiz ile hazırız.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir