6 Aralık 2023 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esnaf odası seçilişinin 1.yılının hesabını verdi.

Esnaf odası seçilişinin 1.yılının hesabını verdi.

 Esnaf odası  seçilişinin 1.yılının hesabını verdi.

Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası EsenEsnaf odası  seçilişinin 1.yılının hesabını verdi.Eseler Dörtyol Meydanı  bulunan Avrupa Düğün Salonu’nda düzenlenen   programda   Şükrü Şahin ve ekibi  göreve geldiklerinden   buyana bir yılda  yaptıkları   hizmetlerin hesabını verdi.  Programa Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, Esenler İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Hamdi Karakurt, Esenler İlçe Müftüsü Halil Şekerci, Esenler  İlçe Tarım Müdürü Turgut Şişman, Esenler Belediyesi   Kültür Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu,  Adalet ve Kalkınma  Partisi  Esenler İlçe Başkanı Av. Gökhan Taran ve yönetim kurulu,  Milliyetçi Hareket Partisi  Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz ve yönetimi  , Esenler Kaymakamlığında hizmet veren  daire amirleri, Kızılay Başkanı Lütfi Kahveci,Esdef Başkanı Önder Mengene,Esdef’Esenler İlçes inde faaliyet gösterein  bir önceki başkanı Süleyman Kahveci, diğer  STK  başkan ve yöneticileri ,Esenler Belediye   meclis üyeleri ve Esenler esnafı aileleriyle birlikte katıldılar.

Dombra Eşliğinde İcraatlar

Davette, Ak Parti’nin seçim çalışmalarında kullandığı “Dombra” müziği eşliğinde, Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın bir yıl içerisinde yaptığı icraatlar, slayt şeklinde katılımcılara sunuldu. Başkan Şahin, yapılan sunumda gösterilenlerin, yaptıklarının küçük bir kısmı olduğunu ve sizleri sıkmamak adına önemli olanların sunulduğunu belirtirken, 2015 yılı için projelerinden şu şekilde bahsetti ;

“Seçim öncesi dönemde 4 yıl için sunduğumuz vaadlerin, %100’ünü bir yıl içerisinde tamamladık.”

“Seçim döneminde, Sayın Belediye Başkanı’mız M. Tevfik Göksu, “seçimi kazanamayacak olanlar boş vaad atar ama seçimi kazanacakların sorumluluğu çoktur, sakın ola yapamayacağın şeylerin sözünü verme” demişti, bizde ona istinaden yapabiliriz dedik ve seçim öncesi dönemde 4 yıl için sunduğumuz vaadlerin, %100’ünü bir yıl içerisinde gerçekleştirdik. Önce kurumsallaşmayla başladık, ben ve yönetim kurulundaki 28 arkadaşım boş durmayacak ve çalışmaya devam edeceğiz.”

“Esenler’de yaklaşık 400 eğitime hijyen eğitimi verdik ve şu anda 300 esnafımızın kursları devam ediyor ve onların belgelerini de vereceğiz. Yine Esenler’de esnafın çıraklık, kalfalık ve ustalık belgesi alması için Çıraklık Eğitim Merkezi ile birlikte kurs açtık. Çünkü, Sayın Başbakan’ımızın da açıkladığı üzere, ustalık belgesi olan esnafa sıfır faizli kredi imkanı veriliyor. Ben, esnafımı bu olanaklardan yararlandıracağım.”

Kentsel dönüşüm çercevesinde, esnafın kredi almakta zorluk çektiğini belirten Şahin, esnafın kredi alırken sıfır faizli ve teminatsız kredi alması için çalışmaları olduğunu ve büyük aşama kaydettiklerini belirtti.

Esnafın, sosyal yaşamında yaşadığı problemlerden de bahseden Şahin, “Esnafımız zaman zaman psikolojik olarak etkileniyor ve eşiyle, dostuyla, komşusuyla sorunlar yaşıyor. Bunun içinde Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda, “psikolojik danışmanlık merkezi” açarak esnafımız ve yakınları için psikolojik destek vereceğiz. Ayrıca, bünyemizde bulunan 272 meslek dalı için tarifeli çalışma uygulaması yapacağız. Böylece, esnafımız daha fazla sosyal yaşamına vakit ayıracak.” diyerek sözlerini tamamladı.

Protokol konuşmalarından sonra, Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na yaptığı katkılardan dolayı verilen “Teşekkür” belgelerinin ardından, yapılan eğlence ile davet sona erdi.

Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın Başkan Şükrü Şahin önderliğinde yaptığı 2014 yılı içerisindeki icraatların başlıcaları ise şöyle ;

– Esnafın, SGK, belediye, maliye ve hukuk gibi konularda oluşabilecek sorunlarına karşın, Esnaf Odası bünyesinde, danışma bürosu ücretsiz olarak hizmet vermeye başladı.

-Esenler Kaymakamlığı, Esenler Belediye Başkanlığı ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşme ve çalışmalar sonrasında, esnafın ihtiyacı olan ve bugüne dek açılmayan, bin öğrencilik Mesleki Eğitim Merkezi ve Çıraklık Okulu’nun açılmasına vesile olduk.

– Esenler Belediyesi ile birlikte, 300 esnaf ve aileleriyle birlikte Çanakkale gezisi düzenledik.

– Ramazan Ayı boyunca, Dörtyol Meydanı’nda sahura kadar açık olan, esnafa ve vatandaşlara hizmet veren, Esnaf standı ve iftar sofrası açtık.

– Esnaflara, hijyen eğitim yönetmeliği kapsamında, eğitimler verip, başarı ile tamamlayanlara hijyen eğitim belgeleri verildi.

– “Bin Esnaftan Alıp, Bin Fakire Vermek” sloganı çerçevesinde, bin ihtiyaç sahibi aileye erzak yardımı yapıldı. Bu yardımlar tamamen esnafa aittir.

– 29 Ekim 2014 tarihinde “Bayramlarda Bayrak Kampanyası” sloganıyla, İstanbul Caddesi üzerindeki tüm dükkanlara Türk Bayrağı asıldı.

– Türk Kızılayı ile birlikte “Esnaf Kan Veriyor” kampanyasını, 22 Kasım 2014 günü Esenler Dörtyol Meydanı’nda esnafımızın yoğun ilgisi ile düzenledik.

– See more at: http://www.esenlerdesonhaber.net/esenler_haberleri/sahin__1_yilin_hesabini_verdi_n6393_.html#sthash.3bNMuSrl.dpuf

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir