23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Şahin, “Üye ol, odana sahip çık”

Şahin, “Üye ol, odana sahip çık”

Şahin, “Üye ol, odana sahip çık”Şükrü şahin

Esenler Birleşik Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şükrü Şahin, yeni projesini basına verdiği kahvaltıda anlattı.

Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı veYönetim kurul üyelerinin Giyimkent’teki Şişhane Restoranda düzenlenen kahvaltı programına Esenler’deki yerel gazeteler ile birlikte, esnaflarda katıldılar. Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltının ardından açıklamalarda bulunan Oda Başkanı Şahin şöyle konuştu;

Esenler esnafı, Esenler Esnaf Odası’na kayıt olsun
“Şimdi Esenler’deki esnafımıza hijyen eğitimini ben veriyorum, ustalık ve kalfalık belgesini ben veriyorum, belediyede ruhsat işleri oldu mu kendilerine rehber oluyoruz, bankada bir sorunu oldu mu banka müdürünü esnafımızın ayağına gönderiyoruz ama bizim bazı esnaflarımız sistemden kaynaklanan bir aksilikten dolayı İlçe dışındaki odalara kayıt oluyorlar. Buda onlar için zaman kaybı oluyor ve bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Bizde bunun önüne geçebilmek için “Esenler esnafı, Esenler Esnaf Odası’na kayıt olsun” sloganıyla bir çalışma başlattık. Bu konuda yerel basın mensubu arkadaşlarımızın da desteğini istiyoruz.

“Aman efendim Şükrü Şahin siyasete mi soyunuyor?”diyorlar
Esenler Esnaf Odası olsun, STK’lar olsun ve hatta bizler evimizde dahi siyaset yapıyoruz. Zaman zaman bende duyuyorum “Aman efendim Şükrü Şahin siyasete mi soyunuyor?” diye. Zaten Esnaf Odası’nın olduğu yer siyasi bir yer. Çünkü benim Yönetimimde CHP’den, MHP’den, AKP’den, DP’den, HDP’den yani her görüşten arkadaşımız var. Ama Şükrü Şahin herkese eşit mesafede ve herkese yakın birisidir.

Odamıza bir hizmet aracı alacağız
Ayrıca bizim Esnaf Odası’na ait bir hizmet aracımız yok. Biz programlara ve davete giderken ya taksiyle, ya kendi arabamızla ya da birinin yanına sıkışarak gidiyoruz. Buda gerçekten doğru değil ve gördük ki bu böyle olmuyor. Ben Başkan Vekilimi bir toplantıya gönderiyorum giderken saatlerce taksi bekliyor ve gelirken de başka bir Oda Başkanı’nın arabasıyla geliyor. Buda benim kanıma dokunuyor arkadaşlar. Bu nedenle biz Esnaf Odamıza bir hizmet aracı alacağız ve alacağımız araçta Esnaf Odamıza yakışan bir araç olacak. Esnaf Odamıza yakışacak araç deyince gidip 1 milyon TL’lik Mercedes almayacağız. Yaklaşık 60-70 bin TL’lik ikinci bir el araç alacağız. Bununla ilgilide Yönetimimizle bir toplantı yaptık ve Yönetim arasında oluşturulacak 3 kişilik bir komisyon bu aracı alacak.”
Şahin’in konuşmasının ardından Esenler’deki yerel basın mensuplarına birer teşekkür belgesi vererek, basın mensuplarını onurlandırdı.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir