3 Temmuz 2022 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Gazeteci Behiç Kılıç toprağa verildi.

Gazeteci Behiç Kılıç toprağa verildi.

Bir süredir böbrek rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören usta gazeteci bir zamanlar gazetemizinde yazarlığını yapan Behiç Kılıç, girdiği son diyalizde arka arkaya 3 kez kalp krizi geçirerek yaşamını kaybetti.

Sırt ağrısı nedeniyle 4 gün önce hastaneye giden Behiç Kılıç’ın 2 kez farkına varmadan kalp krizi geçirmiş ardından da hayata gözlerini yummuştu.

Kılıç’ın cenazesi dün Ataköy 5.kısımdaki camiide öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi.Düz cenaze namazı tekbirlerin ardından Silivri aile mezarlığında toprağa verildi.

Behiç Kılıç kimdir

Milliyetçi görüşleri ile tanınan köşe yazarı Behiç Kılıç, Yeniçağ gazetesinde çalışmaya başlamadan önce Halka ve Olaylara Tercüman isimli gazetede yazılar yazmaktaydı.

Bir dönem ulusal yayın yapan HBB televizyon kanalında haberlerin ardından verilen Günün Yorumu isimli kısa köşede günün siyasal, toplumsal, sosyal ve politik olaylarıyla ilgili görüşlerini seyirciyle paylaşan Kılıç daha sonra Halka ve Olaylara Tercüman gazetesinde yazmaya başlamıştı. 9 Ocak 2009 itirabiriyle ise Yeniçağ’da yazıyordu. Kılıç’ın 2006 yılında yayınlanan “Sahipsiz Devletin Sahipsiz Milleti” bir de kitabı bulunuyor. Enson gazetemizin imtiyaz sahibi Şükrü Şahi’nin hazırlayıp sunduğu “BAŞKAN KOLTUĞU” Programına katılmıştı.

Hakkında Site Yöneticisi

Kusursuzweb Hosting Hizmetleri 0212 699 17 07 - 0530 544 23 37

Göz Atın

Kırşehir tarihinin en yüksek aylık ihracatına imza attı.

Kırşehir tarihinin en yüksek aylık ihracatına imza attı. Bu rakam aynı zamanda Cumhuriyet tarihinin en yüksek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.