23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Köşe Yazarları / Gazetemiz yazar kadrosunu güçlendiriyor.

Gazetemiz yazar kadrosunu güçlendiriyor.

Gazetemiz yazar kadrosunu güçlendiriyor. Gazetemiz yazar kadrosunu güçlendiriyor.

Kısa süre Esenlerde Litros Haber’de esnafla ilgili  makale yazan Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan vekili Soner Karabulut artık bundan böyle Esenler’in Sesinde

ESNAF VE SANATKÂRLAR

soner-karabulut

Emeğini sermayesiyle birleştiren Esnaf; Bir mahallenin Eminidir. Ağabeyi, Bekçisi ve Bankasıdır. Bakkalı, Manavı, Kıraathanesi, Kasabı, Berberi ve Terzisi deyip geçemezsiniz, Bizi biz yapan temel unsurdur.

 

Bin yıllık Ahilik teşkilatının temsilcisi olan Esnaf ve Sanatkârlar Oda ve Birlik temsilcileridir. Türkiye’nin toplumsal hayatın vazgeçilmez bir parçası olanEsnaflarımız, iktisadi ve sosyal yapının temel taşı, ekonominin temel dinamiğidir. Ahiliğin temel değerleri olan Dürüstlüğün, Hoşgörünün, Dostluğun, Sevginin, Yardımlaşmanın, Dayanışmanın ve Helal Kazancın esas alındığı ve bunların hayata geçirilmeye çalışıldığıçok önemli adımlar atılmıştır bu güne kadar.

Esnaf ve Sanatkârlarımızın, alın terinin ve emeğinin kıymeti çok iyi bilinmelidir. Esnaflarımızın ezici güçlere/muktedirlere karşı mutlaka koruması gerekmektedir. Esnaf ve sanatkârların temel ana sorunlarını 5 ana başlık altında ele alabiliriz;

1-   Mesleki eğitim.

2-   Kredi finansman.

3-   Vergi ve sosyal güvenlik.

4-   Teşvikler.

5-   Hukuki düzenlemelerle AVM’lere karşı korunması.

Bizler “Güçlü Esnaf, Güçlü Ekonominin Teminatıdır.” desturuyla hareket ediyoruz. Esnaf Odamız olarak,Esenler’de   “İLK ADIM” Projesi adı altında bir proje başlattık. Bu kapsamda yeni işyeri açacak Esnaf ve Sanatkâr adaylarının, Bila Bedelsiz olarak, açmayı düşündüğü yeni işyerinin fizibilitesini biz yapıyoruz. Esnafımız ileride yaşayabileceği sorunları önceden tespit ederek, yardımcı oluyoruz. “İLK ADIM” projemizi bağlı bulunduğumuz Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na da sunduk. Bu proje, 26/27 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılan ESNAF ŞURASI’sında Türkiye’de 3200 Esnaf ve Sanatkârlar odası içerisinde örnek proje olarak gösterilmiştir. Bu projede büyük emeği olan başta Esnaf Oda Başkanımız Sayın Şükrü ŞAHİN Bey’e ve değerli Yönetim Kurulu üyelerimize şükranlarımı sunuyorum.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Taşınmaz Ticaret bilgi sistemi

Gayrimenkul ticareti ile uğraşan emlak sektörü ilgili Ticaret bakanlığı nın 5 Haziran 2018 tarihinde taşınmaz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir