6 Aralık 2023 , Çarşamba
Anasayfa / Kültür&Sanat / Giresun Yenicelililer Piknikte Buluştu

Giresun Yenicelililer Piknikte Buluştu

Eyüp Belediyesi Kemerburgaz Binbaşı Piknik
Alanında yapılan piknik, sabahın ilk saatlerinden akşam yağmur başlayana  kadar sürdü. Meteorolojinin yağmur uyarısına aldırmadan Kemerburgaz Binbaşı Piknik Alanını hınca hınç dolduran Yeniceliler, Giresunlu Sabit, Havanur ve Göknur’un söylediği türkülerle akşam saatlerine kadar horon tepip, halay çektiler. Düzenlenen piknik renkli görüntülere sahne
oldu.

Akşam saatlerinde aniden bastıran yağmur piknikçileri zor durumda bıraktı.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ
Giresun Yenice Beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen ve Giresunluları bir araya getiren Dernek Başkanı Hasan Kacı ve yönetimi pikniğe katılan konuklara, keşkek ikram ettiler.

Her yıl geleneksel hale getirdikleri pikniğin kendilerine mutluluk verdiğini dile getiren Giresun Yenice beldesi Dernek Başkanı Hasan Kacı,  “sizlerle daha uzun yıllar bu pikniği huzur ve mutluluk içinde yapmak istiyoruz. Derneğimize ve beldemize sahip çıkarak birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümüz sürece bunu devam ettireceğiz. Katıldığınız için siz değerli hemşerilerime ve dernek yöneticisi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”
dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BAŞBAKAN GELİYOR

Kemerburgaz Binbaşı çeşmesi piknik alanında düzenlenen Giresun Yeniceliler pikniğine Katılan
Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenlerli  hemşerilerimle bir arada bulunmaktan ve
pikniğinize katılmaktan büyük bir haz aldım. Biliyorsunuz, bugün Babalar günü, tüm Babaların bu önemli günlerini kutluyorum” dedi.

15 aylık icraatlarından bahseden Başkan Göksu, Önümüzdeki gönlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Esenler’e geleceği müjdesini de verdi.

BİNLERCE VATANDAŞ KATILDI

Kemerburgaz Binbaşı çeşmesi piknik alanında düzenlenen pikniğe Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediyesi Meclis Başkanı Birol Hacıoğlu, Meclis Üyesi Mehmet Kaya, Yenice Belediye Başkanı Halil İbrahim Gerçek, Yenice ağası Adem
gerçek ve binlerce vatandaş katıldı.

YAZ YAĞMURUNA YAKALANDILAR

İstanbul da aniden bastıran sağanak yağış, Eyüp Kemerburgaz Binbaşı çeşmesi piknik alanında, piknik yapmaya gelen Giresun Yenicelilere  zor anlar yaşattı. Güne sıcak ve güneşli bir havayla başlayan piknikciler öğleden sonra yağmur sürpriziyle karşılaştı.

Yağmura hazırlıksız yakalanan Yeniceliler sırıl sıklam halde kaçacak yer aradı. Yanlarında şemsiye bulunmayan piknikçiler, mangallarındaki ateşi söndürerek araçlarıyla piknik alanında ayrıldı.
[ad#Kusursuzweb]

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

İmamoğlu’ndan İBB’ye akademik atamalar

İBB’de Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı’na raylı sistem uzmanı Orhan Demir, Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’na …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir