22 Haziran 2024 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / GÖKSU, KAYA’YA HASTANEYİ GEZDİRDİ

GÖKSU, KAYA’YA HASTANEYİ GEZDİRDİ

GÖKSU, KAYA’YA HASTANEYİ GEZDİRDİ

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İstanbu hastanel İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya’ya Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni gezdirdi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ile İstanbulİl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, Temmuz ayında hasta kabulüne başlaması beklenen Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Göksu ve Kaya, Esenler Havaalanı Mahallesi’nde yaklaşık 2 buçuk ay sonra hasta kabulüne başlaması beklenen ve Esenlerliler için hayati önem taşıyan hastanede yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek ilgililerden bilgi aldı. Esenler’in en yakın zamanda tam donanımlı devlet hastanesine kavuşması için İstanbul İl Özelİdaresi olarak ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini belirten Kaya, müteahhitlerden çalışmaların kısa sürede tamamlanmasını istedi.

Temmuz ayında Esenlerli vatandaşların hizmetine sunulacak hastanede kadın doğum ve çocuk üzerine sağlık hizmeti sunulacak ve aynızamanda diğer tüm branşlarla ilgili doktorlar da görev alacak. Toplam 240 yatak kapasiteli hastanenin acil servisinden laboratuvarına, yeni doğan ünitesinden röntgen cihazlarına kadar tüm sağlık hizmetlerinin sunulacağı hastane, iki blok halinde 6 katlı ve 18 bin metre kare kapalı alana sahip olacak.

Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik ve İstanbul İl Özel İdaresi yetkililerinin de eşlik ettiği ziyarette Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, tüm Esenlerli gibi hastanenin hizmete girmesini dört gözle beklediğini belirtti ve, “Esenler için şehir efsanesine dönen bu hastanenin açılış gününü sabırsızlıkla bekliyoruz. Binanın bu hale gelmesinde Sağlık Bakanlığımız, İstanbul Valiliğimiz, İstanbul İl Özelİdaremiz, İl Sağlık Müdürlüğümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir