7 Aralık 2023 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Göksu:Berberler camlarındaki ucuz fiyat yazılarını silecek

Göksu:Berberler camlarındaki ucuz fiyat yazılarını silecek

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ilçe genelindeki berber ve kuaförlerle bir araya geldi. Toplantıda dertlerini ve sıkıntılarını anlatan berber ve kuaförlere tavsiyelerde bulunan  Esenler Belediye Başkanı,M.Tevfik  Göksu, “Sizler Esenler’deki  şehir hareketliliğini, bu sosyal dayanışmayı, sosyal bütünleşmeyi sağlayabilecek en önemli kanaat önderlerisiniz bu noktada . Esenler’deki  diğer  esnaf gruplarıyla hem dertleşmek,  hem dert dinlemek hem de Esenler’i konuşmak üzere periyodik aralıklarla toplantılar yapan Esenler Belediyesi, bu kez de berber ve kuaförlerle bir araya geldi. Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü organizatörlüğünde  “Buluşma,Paylaşma ve Çözümleme” projesi kapsamında gerçekleşen toplantı Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantı sonunda haksız rekabete mehil veren berberlerin camlarına ucuz traş ettikleri yönünde tarifeler vaar bunları derhal denetleyerek camlardaki yazılar kalkacak”dedi. Göksu ” berberlik ve kuaförlük mesleğini doktor ve bir aşçılığa benzeterek, “İnsanın hayatını çok yakından ilgilendiren hayata dair herkesin çok dikkat etmesi gereken ve toplumsal iletişimin çok ciddi merkezi olan toplumsal konuların konuşulduğu çok ciddi bir mesleği icra ediyorsunuz” dedi. “Bu toplumda en önemli kanaat önderliğini oluşturuyorsunuz” diyen Başkan Göksu, berberlik ve kuaförlük mesleğinin hem bir toplumun dönüşümü açısından sosyolojik bir formasyona, hem ekonomik formasyona,  hem de bir sağlık formasyonuna sahip olduğunu belirtti. Göksu, şikayetlerini aktaran berber ve kuaförlerin dertlerini çözme konusunda ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini kaydetti. 

Bütün berber ve kuaförleri tek tek kontrol etmeye devam edeceklerini ifade eden Göksu, “Biz adaletten ayrılmayız. Ustalık belgesi olup da orada çalışmayanlara müsaade etmeyeceğiz. Çünkü meslek çok önemli bir ahlaki birikimdir. Esnaf, toplumsal ahlakın yansıyan aynasıdır” dedi. Berber ve kuaförleri hijyene dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyaran Göksu,  haksız rekabetin de önüne geçeceklerini vurguladı. Bu amaçla, berber ve kuaförlerin vitrinlerinde yazılan fiyat etiketlerini kaldıracaklarını söyleyen Göksu, bu yazılara müsaade etmeyeceklerini vurgulayarak, “İstiyoruz ki herkes alın terinin, emeğinin hakkını alsın. Herkes, Esenler’de her şeyin en iyisini yapsın” diye konuştu.

 Birlikte çözüm üretmeliyiz“ Esenler, artık esenlik şehri oluyor” diyen Göksu, bu Esenlik şehrini herkese anlatmak gerektiğini vurguladı ve, “Bunu duyurursak sizin işleriniz artacak. Marka olacaksınız. Marka olan bir ilçede daha farklı bir anlama gelir” dedi. “Bizim görevimiz Esenler’de yaşayan her bir insansın mutluluğudur” diyen Göksu, konuşmasına şöyle devam etti: “(Ben yaptım oldu) yönetim anlayışının aksine Esenler’de yaşayan herkesin görüşüne çok büyük önem veriyoruz. Toplumu bütün olarak ele almak zorundayız. Bir bütünün bütünlüğü içindeki hukukunu korumak, ona en güzel hizmeti sunmak bizim görevimiz. Birlikte çözüm üretmek, paylaşmak var. Çözüm hep birlikte olduğumuz takdirde ortaya çıkar. Eğer biz birlikte çözüme gidiyorsak, ortak bir çözüm yolu bulup ortak bir paylaşımla çözüm üretmezsek, çözüm olabilir; ama çözüm çok gecikir. Oysa Esenler’in çok gecikmeye vakti yok. Bu açıdan hepimizin üzerine düşeni yapması gerekiyor. En kıymetli insan başkasına saygısı olan insandır. Sizler Esenler’deki bu şehir hareketliliğini, bu sosyal dayanışmayı, sosyal bütünleşmeyi sağlayabilecek en önemli kanaat önderlerisiniz. Bir taraftan mesleğinizi en iyi yapabilmenin gayretini taşırken, bir taraftan çok iyi şehir misyonerleri olmanız gerekir.”   Göksu’dan berber ve kuaförlere tavsiyelerBüyük projelere imza atacaklarını belirten Göksu, berber ve kuaförlere şöyle tavsiyelerde bulundu: * Kendi ahlaki değerlerinizden sapmayın. * Yaptığınız işi ciddiye alın.* Sadece 5-10-20 metrekarelik odaları kendi dünyanız olarak görmeyin Sizin dünyanız Esenler’dir. Bunu böyle görün. Bunu böyle görürseniz biz Esenler’de dönüşümü sağlarız. Şikayet ve öneriler için 444 00 73 Başkan Göksu, konuşmasının ardından Esenler Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş ve Esenler Zabıta Müdürü Celal Aksoy ile birlikte kürsüdeki masaya oturarak berber ve kuaförlerin dertlerini, sıkıntılarını dinleyip, sorularını cevaplandırdı. Zaman zaman berber ve kuaförler arasında kısa süren tartışmalar yaşansa da ortak dile getirilen sıkıntı, berber ve kuaför dükkanlarının Pazar günleri kapalı olması gerektiği halde kaçak açılan dükkanlar oldu. Başkan Göksu  ise; berber ve kuaförlerin Pazar günleri kapalı olması gerektiği halde kaçak olarak dükkanları açanlar hakkında  gerekenin yapılacağını söyledi. Göksu, berber ve kuaförlerin şikayet, istek ve önerilerini 444 00 73 numaralı telefona yapabileceklerine dikkat çekti.  Toplantıda bazı berber ve kuaförler de dükkanlar arasındaki farklı fiyat tarifelerini de gündeme getirerek Göksu’dan yardım istedi.  

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir