5 Aralık 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Hacı Ali Şimşek: yeniden Esenler engelliler derneği başkanı

Hacı Ali Şimşek: yeniden Esenler engelliler derneği başkanı

Hacı Ali Şimşek: yeniden Esenler engelliler derneği başkanı

Esenler Zihinsel Engelliler Derneği: Genel kurulunu yaptı. Esenler belediyesine ait toplantı salonunda yapılan Genel Kurula, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Halim Karakaya, Rumeli Balkan Türkleri Federasyonunu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı, ESDEF Onursal Başkanı ve Saadet Partisi Esenler İlçe Yöneticisi Mustafa Kaplan, ESDEF Başkanı Ömer Savaş, Esenler Ortopedik Engelliler Derneği Onursal Başkanı Ahmet Kurt, , Esenler Kızılay Başkanı Kenan Genç, Saadet Partisi İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya, katıldılar.

Genel Kurula katılım sağlayan yöneticiler ve dernek başkanları konuşma yaptılar.
Rumeli Balkan Türkleri Federasyonunu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı;Bir konuşma yaparak

Siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin, spor kulüplerinin, kısacası bütün kongreler de bayan kardeşlerimizi görmek beni son derece  mutlu ediyor. Bayan kardeşlerimizi burada görmek çok önemli ben gelem kurulun engelli kardeşlerime hayırlar getirmesini diliyor bu zamana kadar yönetimde görev alıp’ ta bundan sonra görev almayanlara teşekkür ediyor yeni seçilecek arkadaşlarıma’ da görevlerinde başarılar diliyorum”dedik ten sonra . Mehmet Akif Ersoy’u anmak ve Fransa konsolosluğuna siyah çelenk koymak için erken ayrıldı.

Esenler Ortopedik Engelliler Derneği Onursal Başkanı Ahmet Kurt;

Engelli olmayı biz seçmiyoruz, sağlam olan bireylerin de her an engelli olabilme adaylarıdır. 18 yıldır ilçemiz de kalıcı bir hizmet yoktur. Ama artık dünü konuşmayalım, yarınları konuşalım. 2012 yılının Engelsiz Esenler olması için tekliflerimizi ilettik.
Esenler Kızılay Başkanı Kenan Genç;
Bu işler gönül işi, fedakârlık işi, hiç birimiz bu işlerin sonucunda  kimseden beş kuruş para  almıyoruz. Biz Birlik ve beraberlik içerisinde  , önümüz de ki, engelleri nasıl kaldırırız, bunun çalışmalarını hep birlikte yapalım” dedi.Ve kongrenin engellilerimize hayırlı olmasını diledi..
ESDEF Onursal Başkanı ve Saadet Partisi Esenler İlçe Yöneticisi Mustafa Kaplan;
Ali başkan, kayda değer bir başkanımız. Sahip çıkalım destek olalım.
Saadet Partisi İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya konuşmasına başlamadan önce aramızdan ebedi hayata intikal eden Adnan Menderes’in oğlu
Aydın Menderesi, rahmetle anıyorum. Yakınlarına ve ülkemize başsağlığı diliyorum” dedi.Yalçınkaya konuşmasını şöyle sürdürdü.”Evet Fransa’nın milletimiz için ise  hakaret sayılan  yüz karası kararını’ da lanetliyorum. Fransa öncelikle bir  kendine baksın Afrika ülkelerine, Cezayir’e baksın. Ben buradan hükümete’ de bir hatırlatmada bulunuyorum  bu hükümet derhal  Avrupa Birliği sevdasından  vaz geçsin çünkü bizim  ecdadımıza baksın, gelin hep birlikte  İslam Birliğini canlandıralım dünyaya adalet dağıtalım dedikten sonra SP olarak   imkânımız dâhilin de bütün engelliler derneklerine ellerinden gelen  desteği vereceğiz”dedi.  
Genel kurul da yapılan oylama da;  Hacı Ali Şimşek ve yönetimine, iki yıllık yetki verildi. Bu yetkiyle beraber; ESDEFE üye olma ve Türkiye Zihinsel Engelliler Federasyonuna üye olma izni verildi. Bu izinlerden sonra ;
ESDEF Başkanı Ömer Savaş;
İse yaptığı konuşmada “evet ben ilk kez katıldığım genel kurul da ESDEF’ e üye olmanın izninin verilmesi beni çok mutlu etti. Ali başkanımız ESDEF’ e hep destek olan bir arkadaşımızdı,artık bu resmileşti.”dedi
Son olarak da teşekkür konuşmasını, Esenler Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Hacı Ali Şimşek yaptı. Teşekkür konuşmasın da;
Bizlere güvendiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Bir TV programı başlatıyoruz. Sadece engellilerin programı olacak.Programın ilkini de Esenler  kaymakamımız sayın Nazım Madenoğluyla  yapacağız”dedi.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir