25 Eylül 2023 , Pazartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Halk Kaymakamlık önünde kuyrukta bekliyor

Halk Kaymakamlık önünde kuyrukta bekliyor

Halk Kaymakamlık önünde kuyrukta bekliyor

 01.01.2012’den itibaren tam olarak başlayan genel sağlık sigortasında, (SSK’lı olsun, memur olsun, Bağ-Kur’lu olsun) sigortalılar ile sosyal güvenlik kurumlarından emekli aylığı alanların bakmakla yükümlü olduğu kişilere bir görev düşmüyor. Bakmakla yükümlü olunan kişileri ise aşağıdaki gibi tasnif etmek gerekiyor. Gelir tespiti sonucu primli olarak genel ağlık sigortalısı yapılan genel sağlık sigortalıları da bakmakla yükümlü olduğu aile fertlerine kendilerinden dolayı sağlık yardımı sağlayabilecekler.

Harcamaları, taşınır ve taşınmazları ile bunlardan doğan hakları da dikkate alınarak, SGK’ca belirlenecek test yöntemleri ve veriler kullanılarak tespit edilecek aile içindeki geliri kişi başına düşen aylık tutarı asgari ücretin üçte birinden az olan vatandaşlar, vatansızlar ve sığınmacılar dışında kalan genel sağlık sigortalısının, sigortalı sayılmayan veya isteğe bağlı sigortalı olmayan, kendi sigortalılığı nedeniyle gelir veya aylık bağlanmamış olanların SGK ya bildirim süreleri’in son on güne girildi.Bu anlamda Esenler’de yaşayan geliri düşük olan vatandaşlar Esenler Kaymakamlığında bulunan Vakfa müracaat ederek gelir bildirim formu alıyorlar daha sonra  belediyede kurulan emlak bildirim masasından alınan evrakları ay sonunakadar SGK’ya bildirmeleri gerekiyor…

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir