23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Halkın Kaymakamına övgüler

Halkın Kaymakamına övgüler

Halkın Kaymakamına Övgüler

Esenler Kaymakamlığının uzun süreden beri kadınlara yönelik yapmış olduğu çalışmalar devam ediyor. Oruç Reis İ.Ö.Okulunda düzenlenen” kadının adı da var kendi de var” kapsamlı projeye katılım yoğundu. Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Daire amirleri, Kızılay Esenler şube başkanı Lütfü Kahveci, Mahalle Muhtarları, Psikolog panelistler ve vatandaşlar hazır bulundular.

Açılış konuşmasını yapan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu” bu proje Kaymakamlığımızın önemli bir projesidir.
Kadın olmadan ne toplum nede erkeklerin hayatlarını idame etmeleri mümkün değildir. Kadın; erkeğin en sıkışık ve bunaldığı anda yanında oluyor ve ona destek çıkıyor. Bizde bunu için diyoruz ki “kadını adı da var kendi de var.

Toplantıdan sonra kadınlara yönelik bu çalışmalardan bir hayli memnun olan vatandaşlar Kaymakam Madenoğluna övgüler yağdırarak memnuniyetlerini dile getirdiler.

,Kızılay Esenler şube başkanı lütfü Kahveci “Böyle anlamlı bir projenin hayat geçmesi Esenler halkı adına çok önemlidir, Esenlerde böyle çalışmaların yapılması beni şahsen memnun etmiştir. Tüm siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin hatta tüm vatandaşların böyle bir projeye destek olmaları gerekmektedir.

Kaymakamımız sayesinde engelliye bakış algısı değişmiştir


Esenlerde ki gelişmeleri yakinen takip ediyorum Kaymakamımızın engellilere vermiş olduğu projeli destekler sayesinde engelliye bakış algısı değişmiştir. Şimdilerde ise kadınlarımıza yönelik çalışma ile kadınlarımızın ötekileştirilmesi, örselenmesi ve dört duvar arasına hapsedilerek toplumda koparılması algısının da bu proje ile değişerek toprak ananın kardeşi olan kadın analarımızın toplum içindeki yüce değerlerine kavuşacaklarına inanmaktayım. Kızılay Şube Başkanı olarak bu konuda üzerime ne düşüyorsa yapmaya hazırım. Böyle bir Kaymakamın Esenlerde var olması kadınlarımız için ayrıyetten bir şanstır” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Psikologlar Duhan Günay ve Simla Metiner’in “Aile yaşam becerileri ve öfke yöntemi” adlı semineri ile program sona erdi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir