24 Nisan 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Hastane temeli atıldı

Hastane temeli atıldı

Hastane temeli atıldı Esenler Havaalanı Mahallesinde “ABBATTE” Gömleklerinin olduğu binayı belediye adına alarak sağlık bakanlığına devreden Esenler Belediyesi adı geçen yerin Devlet Hastanesi yapımı için İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlunun katılımıyla gerçekleşti. 720 günde tamamlanacak olan hastane Esenlerin ilk devlet hastanesi ünvanına sahip olacak .Bu gün temeli atılan hastanenin temel atma programı bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.İstiklal marşının okunmasından sonra mikrofona gelen Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu” bu gün ilçe adına bir hayırlı işe daha hep birlikte imza atıyoruz.Ben belediye başkan adaylığım döneminde buranın hastane olacağını söylediğimde bana hadi canım sende diyenler,olması mümkün değil diyenler,bu neden bahsediyor,diyenler keşke bugün burada olsalardı” dedi.

Göksu konuşmasını şöyle devam ettirdi.”İstanbul’un en merkezi yeri olan Esenlerin bu ve bu gibi hizmetlere geç bile kaldığını belirterek artık buradan sesleniyorum,Esenler bu dönem tarihteki kaybolmuşluğu üzerinden atacak herkesin gıpta ile bakacağı bir ilçe olacak” dedi.Açılışta emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra mikrofondan ayrılan M .Tevfik Göksu’nun açılış esnasında oldukça heyecanlı olduğu gözlendi.Hastane açılışında bir konuşmada İstanbul valisi Hüseyin Avni Mutlu yaptı.

Mutlu konuşmasında “işte bizim arzu ettiğimiz yerel yönetim hizmet anlayışı budur.Bu mikrofondan ve Esenlerde tüm yerel yöneticilere sesleniyorum.Sizde M.Tevfik Göksuyu örnek alın” dedi.Esenlerin çehresini değiştirmek için gece gündüz çalıştığına inandığım sayın Göksuyu tebrik ediyor.720 gün sonra ilçenin ihtiyacını büyük oranda karşılayacak olan bu hastanenin Esenlere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.Konuşmaların ardından tüm protokol temel atma putonuna hep birlikte bastılar.Açılışın ardından M.Tevfik Göksu Esenler dışından açılışa katılan misafirlere Ramazan Bingöl Et Lokantasında yemek verdi. Hastane Açılışına Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, İstanbul İl sağlık müdürü,İl Özel İdare Genel Sekreteri,İL Meclis Grup Başkanı,Esenler belediye başkan yardımcıları,İl genel meclis üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, mahalle muhtarları,Esenler “ESDEF” Başkanı Mustafa Kaplan ve yönetiminin yanı sıra kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir