7 Aralık 2023 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Haziran seçimlerin’de Esenlerliler’in TBMM ‘sine girmek için tatlı yarış başladı

Haziran seçimlerin’de Esenlerliler’in TBMM ‘sine girmek için tatlı yarış başladı

Haziran seçimlerin’de Esenlerliler’in  TBMM ‘sine  girmek için  tatlı yarış başladıUMUT ÖZKAN

Haziran 2015 seçimlerine 4 ay kala Esenlerlilerin Partilerinden  milletvekili adayı olabilmek için gece  kulislerini yapmaya başladılar . Her siyasetçinin olmazsa olmazların’dan  olan Vekillik için ilk adım aday olmak bu noktada.Türkiye Büyük Millet Meclisine girmek için  sadece siyasetçiler  değil bürokrasi,sanat ve spor camiasınında kulisleri en üst seviyelerde ,Evet Genel seçimler’de millet vekilli adayı olmak için ilk adım aday,adaylığın’dan geçiyor.Bağımsız adaylar için ise bu angüman  geçerli değil. parti logolaroDörtyüz altmış bin nüfüslu Esenler ilçemiz’de şu ana kadar Esenlerli 8 aday adayı var.Bu isimlerin dördü. Adalet ve Kalkınma Partisinden  diğer dördüde Cumhuriyet Halk Partisin’denDilerseniz kulislerde adı geçen isimlere bir göz atalım.     Av.Umut Özkan.Bilindiği üzere Özkan uzun süre Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler ilçe başkanıydı.Kendisinin ilçe başkanlığı dönemin’de girdiği her seçimi rekor başarıyla kazandı.Bu noktada Özkanın kesin aday  olması bekleniyor hatta kulislerde Özkanın milletvekili adaylığı için kesin söz aldığınden geçen yapılan ilçe   olağan konsinde  ilçe başkanlığına aday bile  olmadı.Yerine teşkilattan gelen Av.Gökhan Tarhanın ilçe başkanı olmasını sağladı.Adalet ve Kalkınma Partisinin diğer   bir isim ise Esenler’de ikamet eden     Osman Aşkınpak sayın Aşkınpak ile  ilgili bir şey söylemek mümkün değil. Ancak kulisler’den bize gelen bilgilere göre  tekrar listeye giremiyeceği yönün’de.Diğer başka bir aday ise   Hüseyin Eroğlu olduğu söylenirken  bürokrasi’den  adaylık için istifa eden Hikmet AYDIN aslen Karslı olan Aydının ailesi Esenler Kazım Karabekir mahalllesinde esnaflık yapmaktadır.Aydın Türkiyenin bir çok ilçesin’de Kaymakamlık görevini ihva ettikten sonra 2010 itibariyle İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevini yürütmekteyken milletvekili adaylığı için istifa etti.Cumhuriyet Halk Partisinden ise Esenlerin eski ilçe başkanlığı yapmış olan Hüseyin Aksu,Cemal Kaya,Hasan Babacan ve Halil Özden Hüseyin Aksunun 3. Bölge’den diğer adaylarında 2.Bölge’den aday adayı oldular.Bilindiği gibi Cumhuriyet Halk Partisinde adaylar ön seçimle belirlenecek yalnız Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlunun 2. Bölgeden 3.sırayı kendisine ayırdığı söyleniyor.Diğer partilerde henüz Esenlerli aday çıkmadı çıkında onlarında isimlerini yazacağız.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir