23 Şubat 2024 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Huzura doğru bir Esenler

Huzura doğru bir Esenler

Huzura doğru bir Esenler

Huzura doğru bir Esenler.IMG_5908Esenler’in huzuru, “Huzur Toplantısı”nda konuşuldu. Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Biz toplumumuza gelecek enjekte etmek zorundayız, biz toplumumuza umut şehirlerini inşa etmek zorundayız” dedi.
Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen, halk ile polis arasındaki ilişkileri geliştirmek ve vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çözmek amacıyla düzenlenen Huzur Toplantısı, Esenler Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Erhan Akgün, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları Ömer Çetinkaya ve Aydın Polat, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, bazı Belediye Meclis üyeleri, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.
REFLEKSLERİMİZ KUVVETLİIMG_5774


Toplantının açılış konuşmasını yapan Esenler İlçe Emniyet Müdürü Erhan Akgün, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgi vererek, göreve geldiği 3 aylık süreçte hizmet standartlarını yükseltmek, suç oranlarını düşürmek, polis – vatandaş ilişkilerini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla çalıştıklarını söyledi. Barkovizyon eşliğinde sunumunu yapan Akgün, çocukların güvenliğini sağlamanın kendileri için çok önemli olduğunu belirterek “Çocuklarına sahip çıkan anne – babalar çok değerli. Emniyet’in yanı sıra öncelikle ailelerin çocuğundan haberdar olması lazım” dedi. “Biz bir sesi duyduğumuzda, gördüğümüzde tedbir almak için çalışır, çabalarız. Reflekslerimiz kuvvetli” diyen Akgün, Esenler’de 3 aylık süreçte narkotik olaylarda 649, 623 hırsızlık olayında 95 suçlunun yakalandığını söyledi. Esenler’i 33 ayrı noktaya yerleştirilen MOBESE kameralarıyla 24 saat kontrol ettiklerini vurgulayan Akgün, yeni eklenecek 8 kamerayla birlikte daha geniş çaplı bir çalışma yapacaklarını kaydetti ve, “Dijital olarak gücümüze güç katacağımızı düşünüyoruz” dedi.
HUZUR, GÜVENLİĞİN SONUCUIMG_5859


Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, bir şehir ufkunun şehir, güvenlik ve huzur kavramlarıyla gelişeceğini söyleyerek, “İnsanın hayatında en önemli şey huzur, huzursa güvenliğin sonucudur” dedi. Suçun sosyolojik, kültürel, ekonomik ve araçsal olarak 4 temel sebebi olduğunu belirten Göksu, “Böyle baktığınız zaman suçu ortadan kaldırabilmek için yapılması gereken şeyler vardır. Suç, polisiye tedbirlerle çözülecek bir eylem değildir. Suç sadece şehrin güvenliği için polise emanet edilecek kadar kolay bir iş de değildir. Suç, toplumsal refleksimiz itibariyle bu toplumun paydaşı olan her kimse, her bir paydaşın kendi üzerinde sorumluluğu olan, bu sorumluluğu yerine getirmesi gereken bir mücadele unsurudur” diye konuştu.
YÜZDE 37 BAŞARI

Bir insanın idrak, ihsan ve gelecek tahayyülünden yoksun olması durumunda suça yaklaştığını dile getiren Göksu, “Hak ve hukuku öğretebilirsek, kul hakkını öğretebilirsek, orada suç olmaz” dedi. Esenler Belediyesi’nin madde bağımlısı vatandaşların rehabilite edilmesi için hayata geçirdiği “% 100 Hayat” projesinden de kısaca bahseden Göksu, “Esenler’deki bütün madde bağımlısı çocukları teker teker evine gidip ziyaret ederek, ailesini ikna ederek hastaneye yatırıyoruz, rehabilitesini yapıyoruz, meslek sahibi olmak istiyorsa meslek sahibi yapıyoruz, işe girmek istiyorsa işe yerleştiriyoruz ve bizim şu anda bu projede ortaya koyduğumuz başarı yüzde 37” şeklinde konuştu. “Biz toplumumuza gelecek enjekte etmek zorundayız, biz toplumumuza umut şehirlerini inşa etmek zorundayız” diyen Göksu, Esenler’in güvenliği için özellikle araçsal ihtiyaçlar konusunda belediye olarak ellerinden gelen yardımı esirgemeyeceklerini kaydetti. Toplumun bütün birimleriyle üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini ifade eden Göksu, “Esenler, adı gibi esenlik dolu bir şehir olacak” dedi.
KAPIMIZ HERKESE AÇIK


Programda son konuşmayı yapan Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, büyük şehirlerde yaşanan güvenlik problemlerine dikkat çekti. Esenler’in büyük bir ilçe olduğunu ve güvenlik aşamasında ciddi çalışmalar yürütüldüğünü aktaran Ünal, “İnşallah hep beraber Esenler’de huzuru sağlarız. Bizim kapımız herkese her zaman açık” diye konuştu. Konuşmaların ardından program, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile Esenler İlçe Emniyet Müdürü Erhan Akgün’ün vatandaşlardan gelen soruları cevaplamasıyla sona erdi.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Esenler’ de siyasi parti listeleri YSK ‘ya teslim edildi

31 Mart yerel seçimlerine girecek belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi aday listeleri YSK …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir