3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / İlçe Müdürü Turgut Şişman:Medya olmazsa olmazımızdır.

İlçe Müdürü Turgut Şişman:Medya olmazsa olmazımızdır.

 İlçe Tarım Müdürü Turgut Şişman:Medya olmazsa olmazımızdır.

Esenler İlçe Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü bundan 7 ay önce   Esenler  Dörtyol 

  Meydanında düzenlenen “Ekmek İsrafını Önleme Projesi”Kapsamında gerçekleşen organizasyonu tüm kamu oyuna duyurdu. 

TURGUT ŞİŞMAN “DERGİMİZİ 800 İLÇEYE VE 81 İLE  İLETTİK                             DSC_0057 (500 x 333)Esenler İlçe Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Mart ayında Dörtyol Cumhuriyet Meydanında düzenlenen  “Ekmek İsrafını Önleme Projesi” kampanyası verileri bir bültende  toplayarak  800 ilçeye ve 81 vilayete ulaştırdı.İlçe Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Turgut Şişman’ın düzenlediği kahvaltılı basın toplantısına;Ünlü Yemek Ustası Kurtuluş USTA, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Doğan Uysal, İlçe Müftüsü Halil Şekerci, İlçe PTT Müdürü İsmail Hakkı Durmaz, Esenler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Salih Kaptan Öner, Esenler Fırıncılar Odası Temsilcisi Mustafa Çiçek, Esenler Birleşik Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Şükrü Şahin, unlu mamuller esnafı temsilcileri, Esenler İlçe Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli ve yerel basın katıldı…

Esenler İlçe Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Turgut Şişman yaptığı konuşmada uygulanan projenin dergiye dönüştürülmesi sürecini kısaca anlattı ve şöyle devam etti;

“Mart ayında Esenler’de düzenlediğimiz “Ekmek İsrafını Önleme Projesi” kampanyası çok başarılı geçti. Bu projede bize yardımcı olan ve beş yıl birlikte çalıştığımız eski kaymakamımız Sayın Nazım Madenoğlu’na da çok teşekkür ediyorum. Ekmek israfını önleme projesinde Nazım Madenoğlu’nun bize çok büyük katkısı olmuştur. Esenler’de yapmış olduğumuz bütün projelerde katkı sağlayan çalışma arkadaşlarıma da gönülden teşekkür ediyorum.

Yine Esenler yerel basın mensupları da kampanyamıza önemli destek sağlamışlardır. Ekmek israfıyla ilgili proje faaliyetlerimizi kamuoyuna duyurmuşlardır. Ekmek israfıyla ilgili proje faaliyetlerimizi bir dergide toplayarak toplumumuzun bilinçlenmesi konusunda bir adım daha atmış olduk. Dergimizi 800 ilçeye ve 81 ile gönderdik. Projemizi bu yolla Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmış olduğumuzu söylemek istiyorum.

Yemek yarışmasında jüri üyeliği yapan Kurtuluş bey’e de teşekkür ediyorum. Muhtarlarımıza, yemek yarışmasına katılan ev hanımlarına ve halkımıza teşekkür ediyorum. Bu projenin kamuoyuna duyurulması anlamında yerel basınımıza, mesai arkadaşlarımın her birine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Projemiz kamuoyunda çok olumlu bir etki yarattı. Bu proje bir başlangıç oldu ve faaliyetlerimizden fayda göreceğimize inanıyorum. Önümüzdeki yıl da bu projelere devam edeceğiz.

Ekmek İsrafını Önleme” kampanyası kapsamında beş yıllık bir çalışmamız olacak. Öğrenciler hedef kitlemiz. Bayat ekmekten yemek yapma ve yeme kültürü alışkanlığının topluma kazandırılması gerekiyor. Ekmeğin toplu tüketildiği yerler ve nüfusun yoğun olduğu mahallelerde alan ve eğitim çalışması yapmayı da düşünüyoruz…”

Toplantıda; Bu proje kapsamında ekmek israfının önlenmesine yönelik bayat ekmekten yapılan yemekleri içeren bir yemek kitabı çıkarılması, Belediyenin ilçe merkezlerinde kurduğu dijital ekranlarda ekmek israfını önleyici reklamların dönmesinin sağlanması gibi öneriler de dikkat çekti…

BEN ESENLERE ŞÜKRÜ ŞAHİN SAYESİNDE GELDİM.

“Turgut Şişmanın konuşmasının ardından bir konuşma yapan Ünlü yemek ustası dünyada bir çok televizyonlarda yemek programı yapan Gurme Kurtuluş USTA Ben Esenlere Şükrü ŞAHİN sayesinde geldim.

Kurtuluş Usta yaptığı konuşmada şunları söyledi”evet ben Esenler İlçe Hayvancılık ve Tarım Müdürlüğünün bundan 7 ay önce organize ettiği “EKMEK İSRAFINI ÖNLEME”Projesi kapsamında yapmış olduğu organizasyona katıldım.Ancak şunu  ifade edeyimki  ben Esenlere Şükrü ŞAHİN’sayesinde geldim.İyiki gelmişim,iyi ki sizleri tanımışım.Bu anlamda Gazeteci dostum Şükrü Şahin’e huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum.Beni sizlerle tanıştırdı”dedi

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir