22 Haziran 2024 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler belediyesinde kar mesaisi aralıksız devam ediyor

Esenler belediyesinde kar mesaisi aralıksız devam ediyor

Esenler belediyesinde  kar mesaisi  aralıksız devam ediyorgöksuÇarşamba akşamından itibaren İstanbul’da aralıklarla yağan kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi ve acil müdahaleler için Esenler Belediyesi 24 saatlik kar mesaisi uygulamaya başladı.
Yurdun birçok yerinde olduğu gibi, kış mevsimi İstanbul’da da etkisini göstermeye başladı. 10 Aralık Çarşamba akşam saatlerinden itibaren aralıklarla yağan ve İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı  ile meydana gelebilecek olumsuz şartlardan, vatandaşların etkilenmemesi için Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm belediyeler teyakkuz haline geçti. Esenler Belediyesi de, ilçede hava muhalefetinin hayatı olumsuz yönde etkilememesi için bir dizi tedbir aldı.

 

Meteoroloji’den gelen uyarıları dikkate alan Esenler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri trafiğin aksamaması için tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Tuzlama ve yol açma ekipleri, 24 saat boyunca ilçenin belli noktalarında hazır bekletiliyor. Alınan tedbirler ve anında müdahalelerle karın etkisinin gösterdiği ilk günde ilçede ciddi bir aksaklık yaşanmadığını söyleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “İstanbul’da hava şartları normale dönene kadar teyakkuz halimiz sürecek. 24 saat aralıksız olarak bir başkan yardımcım başkanlığında ilgili birim müdürleri ve ekipler nöbet tutuyor. 6 tuzlama aracı, 5 iş makinesi, 1 greyder, 10 kamyon ve 100 personelimiz, kışın olumsuz etkilerini minimize etmek için sürekli görev başında. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyemize bağlı 5 tuzlama aracı da ilçemizde görev yapıyor. Kar yağışı ile birlikte kapanma olasılığı olan güzergâhların açık tutulması için yeteri kadar tuzumuz ve araç-gerecimiz var. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda hemen müdahale ediliyor” dedi.
Hava muhalefetinden olumsuz etkilenen vatandaşların Esenler Belediyesi bünyesinde 24 saat aralıksız hizmet veren Esenler Toplumsal İletişim Merkezi’nin (ESTİM) 444 00 73 numaralı telefonunu arayabileceklerini kaydeden Göksu, “Arkadaşlarımız, problemi buradan hemen gerekli birimlere iletiyor ve çözüm üretiliyor” diye konuştu.

Esenler halkını karlı havaya göre araçlarını hazırlıklı tutmaları, mümkünse toplu taşıma araçlarını kullanmalarını, kar lastiklerini takmalarını, trafik kanuna göre araçlarında olması gereken tüm aparatlarını bulundurmalarını tavsiye eden M. Tevfik Göksu, “Eğer hep birlikte hazırlıklı olursak kışın olumsuz etkilerinden daha az etkileniriz. Belediye – vatandaş işbirliğinde bu kışın külfetlerini en aza indirip, nimetlerinden yararlanmaya çalışacağız” dedi.

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir