Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 2 Bölgeden Esenler kanadının adayı olarak Esenler belediye meclis üyeliğinden istifa eden Hüseyin Eroğlu 22 sırada yer bulurken Mehmet Öcalan,Ayhan Bölükbaşı,Yavuselim Tuncer kendilerine yer bulamadılar.
İSTANBUL-1
1 RECEP Tayyip Erdoğan 26.02.1954 İKTİSATÇI
2 EGEMEN BAĞIŞ 23.04.1970 ÜST DÜZEY YÖNETİCİ
3 İDRİS GÜLLÜCE 11.02.1950 YÜKSEK İNŞAAT MÜHENDİSİ
4 EROL KAYA 01.10.1959 SERBEST
5 MİHRİMAH BELMA SATIR 20.02.1961 AVUKAT
6 MUSTAFA ATAŞ 20.05.1957 YÖNETİCİ
7 MUHAMMED ÇETİN 16.11.1963 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
8 İSMET UÇMA 01.01.1955 YAZAR
9 GÜRSOY EROL 12.10.1956 ELEKTRİK MÜH.
10 ALEV DEDEGİL 21.02.1958 YÖNETİCİ
11 MEHMET DOMAÇ 08.04.1950 ECZACI
12 OSMAN BOYRAZ 23.01.1974 HARİTA YÜKSEK MÜHENDİSİ
13 OKTAY SARAL 18.03.1967 İNŞAAT MÜHENDİSİ
14 METİN KÜLÜNK 16.11.1960 İNŞAAT MÜHENDİSİ
15 AHMET BERAT ÇONKAR 13.08.1976 ISLETMECI-YONETICI-ULUSLARARASI EKONOMI-SIYASET
16 MUHAMMET BİLAL MACİT 11.09.1984 SİYASET BİLİMİ
17 MELTEM GÜRLER GÖKSEL 06.10.1966 PSİKOLOG – REKLAMCI OLARAK ÇALIŞIYOR
18 NUMAN GÜZEY 15.05.1948 AVUKAT
19 ALİCAN TAŞCI 06.06.1957 BANKACI-EKONOMİST
20 SERKAN BAYRAM 01.04.1974 AVUKAT
21 FAHRİ YASİN ŞENER 20.06.1975 TARİHÇİ
22 BİLAL TOPÇU 22.02.1981 İKTİSAT
23 HAKKI ŞANLI 08.03.1954 MAKİNA MÜHENDİSİ
24 DERVİŞ YÜCEL 28.07.1960 DİL BİLİMCİ EĞİTİMCİ
25 AYŞEGÜL ESRA ATİK 01.01.1975 TASARIM
26 FARUK BİLAL ŞENER 13.10.1981 KUYUMCULUK YAPI VE İNŞAAT
27 MEHMET FATİH BULAÇ 07.04.1975 BANKACI
28 ERKAN HACISALİHOĞLU 17.07.1971 İNŞAAT MÜHENDİSİ
29 ESRA HATİPOĞLU 25.06.1982 AVUKAT
30 HAYRİ KÖSE 27.06.1977 YÖNETİCİ
İSTANBUL-2
1 NİMET ÇUBUKÇU 02.03.1965 SERBEST AVUKAT
2 AYŞE NUR BAHÇEKAPILI 26.11.1954 AVUKAT
3 BURHAN KUZU 01.01.1955 ANAYASA HUKUKU PROFESÖRÜ
4 EKREM ERDEM 01.01.1948 EMEKLİ ÖĞRETMEN
5 VOLKAN BOZKIR 22.11.1950 DİPLOMAT – BÜYÜKELÇİ
6 İBRAHİM YİĞİT 08.12.1947 ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
7 AHMET KUTALMIŞ TÜRKEŞ 16.10.1978 EKONOMİST
8 İSMAİL SAFİ 20.01.1968 SİYASET BİLİMCİSİ
9 TÜRKAN DAĞOĞLU 10.09.1945 DOKTOR
10 ŞİRİN ÜNAL 11.08.1954 EMEKLİ HAVA PİLOT TÜMGENERAL
11 SEVİM SAVAŞER 27.04.1953 ÖĞRETİM ÜYESİ
12 HÜSEYİN BÜRGE 10.08.1955 EMEKLİ ÖĞRETMEN
13 OSMAN AŞKIN BAK 11.10.1966 MAKİNA MÜHENDİSİ İŞLETMECİ
14 AHMET HALDUN ERTÜRK 15.06.1955 DOKTOR
15 AHMET BAHA ÖĞÜTKEN 01.11.1961 MALİ MÜŞAVİR
16 AHMET HAMDİ ÇAMLI 15.02.1965 TİCARET
17 OSMAN KÖKSAL 01.02.1970 AVUKAT
18 ADEM ALİ YILMAZ 24.11.1984 BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ
19 ÜZEYİR İLBAK 01.02.1958 YÖNETİCİ ŞİRKET ORTAĞI
20 EMİN HABERDAR 05.04.1958 KİMYA MÜHENDİSİ
21 AHMET ÖZEL 01.07.1972 AVUKAT
22 HÜSEYİN EROĞLU 05.02.1968 SM.MALİ MÜŞAVİR
23 AHMET YILDIZ 27.07.1985 İŞLETME YÖNETİCİLİĞİ
24 SEÇİL SAYIN ELMAS 31.01.1979 AVUKAT
25 NADİR UZUN 02.09.1982 TURİZM
26 EROL GÜNAY 05.11.1979 İSTAİSTİKÇİ
27 ALİ RIZA ABDİK 01.03.1984 MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMAR
İSTANBUL-3
1 ÖMER DİNÇER 10.09.1956 AKADEMİSYEN
2 ABDÜLKADİR AKSU 12.10.1944 IDARECI
3 ÜNAL KACIR 13.01.1953 MAKINA MUHENDISI
4 HAKAN ŞÜKÜR 01.09.1971 SPORCU
5 HALİDE İNCEKARA 18.09.1959 YONETICI
6 MUSTAFA ŞENTOP 06.08.1968 ÖĞRETİM ÜYESİ
7 FEYZULLAH KIYIKLIK 15.03.1949 EĞİTİMCİ-AVUKAT
8 TÜLAY KAYNARCA 13.10.1969 GAZETECİ
9 NUREDDİN NEBATİ 01.01.1964 İŞ ADAMI
10 MEHMET DOĞAN KUBAT 21.11.1969 AVUKAT
11 BÜLENT TURAN 17.01.1975 HUKUKÇU
12 MEHMET MUŞ 01.05.1982 EKONOMİST
13 GÜLAY DALYAN 01.06.1962 MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ
14 ENVER YILMAZ 20.03.1970 HAKİM AVUKAT
15 HARUN KARACA 17.02.1962 SERBEST MUHASEBECİ
16 CEMAL ÖZDEMİR 01.11.1950 İKTİSATÇI
17 ALPAY TARHAN 09.07.1979 EĞİTİMCİ
18 BEHİYE EKER ALBAYRAK 29.10.1979 AVUKAT
19 SADIK DANIŞMAN 04.01.1955 DOKTOR
20 EMRAH KULAKLI 25.07.1980 AVUKAT
21 ESRA DENİZ 28.11.1970 AVUKAT
22 MÜZEMMİL HEVADPAL 05.05.1977 PROFESYONEL YÖNETİCİ
23 ABDULLAH BAŞCI 01.01.1960 YÖNETİCİ
24 HAYATİ GÜLLÜK 01.05.1959 ELEKTRİK MÜHENDİSİ
25 NECATİ KARAGÖZ 04.04.1973 İŞLETME
26 İSA GÜMÜŞ 20.03.1970 SEBET MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİR
27 YUSUF İŞLER 14.01.1980 AVUKAT
28 SALİH ÇAĞDAŞ 24.05.1980 AVUKAT
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1. BÖLGE
GÜRSEL TEKİN SERBEST Orta İSTANBUL
OSMAN TANEY KORUTÜRK ESKİ BÜYÜKELÇİ Yüksek ANKARA
MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ MALİYECİ Yüksek ANKARA
AYŞE ESER DANIŞOĞLU ÖĞRETİM ÜYESİ Yüksek İSTANBUL
ŞAFAK PAVEY DİPLOMAT Yüksek İSTANBUL
İHSAN ÖZKES EMEKLİ Yüksek İSTANBUL
FATMA NUR SERTER MİLLETVEKİLİ Yüksek İSTANBUL
MAHMUT TANAL AVUKAT Yüksek İSTANBUL
MÜSLİM SARI BANKACI Yüksek ANKARA
CELAL DİNÇER VALİ YARDIMCISI Yüksek ANKARA
KADİR GÖKMEN ÖĞÜT DİŞ HEKİMİ Yüksek İSTANBUL
YAKUP AKKAYA MATBAACI Orta ANKARA
AYTEN KAYALIOĞLU BANKACI Yüksek İSTANBUL
HASAN BASRİ ÖZBEK MÜHENDİS Yüksek İSTANBUL
HÜSNÜ SÜSLÜ DOKTOR Yüksek İSTANBUL
HASAN UZUNYAYLA İŞ ADAMI Orta İSTANBUL
OSMAN YAZICI YÖNETİCİ Yüksek ANKARA
HİLAL DOKUZCAN MÜHENDİS Yüksek İSTANBUL
İHSAN GÜLİZ KAPTAN ECZACI Yüksek İSTANBUL
HAKAN ERDEMİR SERBEST Yüksek İSTANBUL
MEHTAP DÜZOVA ÖĞRETMEN Yüksek İSTANBUL
ALİ KOÇ GAZETECİ Yüksek İSTANBUL
ARAS ARSLAN DİL BİLİMCİ Yüksek İSTANBUL
BAHAR ÖZAY YÖNETİCİ Yüksek İSTANBUL
DERYA ŞENTÜRK İKTİSATÇI Yüksek İSTANBUL
EMRAH KÖKSAL AVUKAT Yüksek İSTANBUL
ALİ YILDIZ TİCARET İlk İSTANBUL
MURAT GÜNEL MÜTEAHHİT Orta İSTANBUL
REŞAT ŞAHİN ÖZTÜRK EKONOMİST Yüksek İSTANBUL
MERİH TÜRE İŞLETME Yüksek İSTANBUL
2. BÖLGE
KEMAL KILIÇDAROĞLU MİLLETVEKİLİ Yüksek ANKARA
BİHLUN TAMAYLIGİL İŞLETMECİ Yüksek ANKARA
MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU AVUKAT Yüksek DİYARBAKIR
AYDIN AĞAN AYAYDIN GAZETECİ Yüksek İSTANBUL
SEDEF KÜÇÜK YÖNETİCİ Yüksek İSTANBUL
ERCAN CENGİZ EMEKLİ Yüksek İSTANBUL
HALUK EYİDOĞAN ÖĞRETİM ÜYESİ Yüksek İSTANBUL
AYKUT ERDOĞDU HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BAŞ KONTROLÖRÜ Yüksek
MELDA ONUR DANIŞMAN Yüksek İSTANBUL
BAHRİ SİPAHİ TEKNİSYEN Orta İSTANBUL
ÇETİN SOYSAL SERBEST Orta İSTANBUL
İRFAN HÜSEYİN YILDIZ YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR Yüksek İSTANBUL
BÜLENT SEYHAN YÖNETİCİ Yüksek İSTANBUL
HÜSEYİN YAŞAR İŞADAMI Orta ANKARA
GÜLSEREN ONANÇ MÜHENDİS Yüksek İSTANBUL
BAYRAM GÜVEN MUHASEBECİ Orta İSTANBUL
YASEMİN ÖNEY CANKURTARAN EKONOMİST Yüksek İSTANBUL
RAİF BALKAROĞLU İŞADAMI Yüksek İSTANBUL
HAKAN ATALAY MALİ MÜŞAVİR Yüksek İSTANBUL
SEYFULLAH BEYSÜLEN MEMUR Yüksek İSTANBUL
ÖZGE ÇAĞRI TORAMAN EĞİTMEN Yüksek İSTANBUL
MARİ GORMEZANO REKLAMCI Yüksek İSTANBUL
CEM SEYMEN GAZETECİ Yüksek İSTANBUL
MÜŞERREF AKSAK EKONOMİST Yüksek İSTANBUL
BİLGE KOÇKAYA AVUKAT Yüksek İSTANBUL
CEM CENGİZ YILMAZ MÜHENDİS Yüksek İSTANBUL
KENAN MALKOÇ İŞLETMECİ Yüksek İSTANBUL
3. BÖLGE
ERDOĞAN TOPRAK İŞ ADAMI Yüksek İSTANBUL
UMUT ORAN İKTİSATÇI Yüksek İSTANBUL
SÜLEYMAN ÇELEBİ YÖNETİCİ İlk İSTANBUL
OSMAN OKTAY EKŞİ GAZETECİ Yüksek İSTANBUL
BİNNAZ TOPRAK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ Yüksek İSTANBUL
SABAHAT AKKİRAY MÜZİSYEN İlk İSTANBUL
FAİK TUNAY YÖNETİCİ Yüksek İSTANBUL
ALİ ÖZGÜNDÜZ SAVCI Yüksek İSTANBUL
FERİT MEVLÜT ASLANOĞLU MİLLETVEKİLİ Yüksek İSTANBUL
MUHAMMET ÇAKMAK ÖĞRETİM ÜYESİ Yüksek ANKARA
KENAN ŞİMŞEK BANKACI Yüksek ANKARA
MEHMET ALİ ÖZPOLAT AVUKAT Yüksek İSTANBUL
KAMİL UĞURLU İŞ ADAMI Orta İSTANBUL
BÜLENT KERİMOĞLU DOKTOR Yüksek İSTANBUL
KUTSİYE BENAN BAYKAL YÖNETİCİ Orta İSTANBUL
ORHAN DURAN SANAYİCİ Orta İSTANBUL
SELAMİ ÖZDEMİR ÖĞRETMEN Yüksek İSTANBUL
BAYRAMALİ ÇEŞMECİ İŞLETMECİ Orta İSTANBUL
HÜSEYİN AYDOĞDU SERBEST Yüksek İSTANBUL
BERRİN BALCI MÜHENDİS Yüksek İSTANBUL
DERYA EKŞİ YÖNETİCİ Yüksek İSTANBUL
YEĞANE GÜLEY AVUKAT Yüksek ORDU
EMİR HÜSEYİN AKIN MİMAR Yüksek İSTANBUL
ÖZGE UTAN ULUSLARARASI FİNANS Yüksek İSTANBUL
TURAN AYDOĞAN AVUKAT Yüksek İSTANBUL
TAŞKIN KILIÇ SERBEST Yüksek İSTANBUL
CEVAHİR KILIÇ AVUKAT Yüksek İSTANBUL
TACETTİN DEVRAN ÇAKMAKÇI AVUKAT Yüksek İSTANBUL
Milliyetçi Hareket Partisi
Istanbul (1 Bölge)
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 ENGIN ALAN Üniversite EMEKLI SUBAY
2 BÜLENT DIDINMEZ Üniversite SOSYAL POLITIKA UZMANI
3 DURMUSALI TORLAK Üniversite SANAYICI
4 HAYRETTIN NUHOGLU Üniversite IS ADAMI
5 KADIR BOY Üniversite YÜKSEK BÜROKRAT
6 FUAT FETTAHOGLU Üniversite SANAYICI
7 BAHAR ARGIN Üniversite AVUKAT
8 MEHMET KORUTÜRK Yüksek Lisans FINANS UZMANI
9 BAYBORA CIHAN KAHVECI Yüksek Lisans FINANS UZMANI
10 VEDAT BAYRAM Üniversite BÜROKRAT
11 ALPER KAAN BORAN Üniversite AVUKAT
12 ZEKERIYA GÜNDOGDU Lise IS ADAMI
13 MUSTAFA ÖZCAN Doktora ÖGRETIM ÜYESI
14 BÜLENT BUZ Üniversite MALI MÜSAVIR
15 ADIL ERKOÇ Üniversite SANAYICI
16 HASAN ALI KARASAR Doktora ÖGRETIM ÜYESI
17 NAMIK KEMAL KURT Üniversite ÖGRETIM ÜYESI
18 UMUR ARIKAN Yüksek Lisans DIS HEKIMI
19 EMINE SAADET KARLIBEL Yüksek Lisans HALKLA ILISKILER UZMANI
20 CAVIT GÜL Lise MUHTAR
21 CENGIZ GÖKÇE Lise IS ADAMI
22 LEVENT AKÇAY Üniversite TIP DOKTORU
23 ZEYCAN GÜZELSOY Üniversite AVUKAT
24 SENOL YONDEMIR Üniversite SANAYICI
25 SABRI SENEL Üniversite MALI MÜSAVIR
26 ARIF TEVETOGLU Yüksek Lisans IS ADAMI
27 TURGAY ÖZCAN Üniversite AVUKAT
28 SEDAT RIFAT DOYUM Üniversite FINANS UZMANI
29 FARUK ÜLKER Üniversite AVUKAT
30 IBRAHIM HALIL ATLIOGLU Üniversite IS ADAMI
Istanbul (2 Bölge)
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MURAT BASESGIOGLU Üniversite AVUKAT
2 ÜMIT SAFAK Üniversite MALI MÜSAVIR
3 CELAL ADAN Üniversite TÜCCAR
4 ÜMIT ÖZDAG Doktora ÖGRETIM ÜYESI
5 SAFFET SANCAKLI Lise IS ADAMI
6 AHMET ÇOLAK Doktora TIP DOKTORU
7 ESRA SELIMOGLU Üniversite ULUSLARARASI ILISKILER
UZMANI
8 YUSUF GÜNAY Üniversite BÜROKRAT
9 ÖZCAN PEHLIVANOGLU Yüksek Lisans AVUKAT
10 ISRAFIL ÇELIK Üniversite MAKINA MÜHENDISI
11 YURDANUR ÇEBI Yüksek Lisans TIP DOKTORU
12 SABAHATTIN YILDIZ Üniversite EMNIYET MENSUBU
13 RÜSTEM FIRAT Üniversite IS ADAMI
14 IRFAN PERENTE Üniversite TIP DOKTORU
15 HIKMET KARAÇAY Yüksek Lisans ZIRAAT YÜKSEK MÜHENDISI
16 ARIF KÖROGLU Üniversite BÜROKRAT
17 YASEMIN YILDIRIM Üniversite ÖGRETMEN
18 AHMET ÖZYÜREK Lise SANAYICI
19 RIZA EROL Yüksek Lisans ZIRAAT MÜHENDISI
20 SELAHATTIN ÖNDER Üniversite MIMAR
21 KAMIL BALYER Ortaokul SERBEST
22 ZEKERIYA KÖKREK Üniversite TIP DOKTORU
23 HAMIT GÜRHAN Üniversite AVUKAT
24 AYDIN DELIKTASLI Üniversite BANKACI
25 MUHAMMED EMIN ÖZKURT Doktora AVUKAT
26 MEHMET EDIP TEKKOL Üniversite MÜFETTIS
27 GÜLSEREN GÜÇLÜER Üniversite BANKACI
Istanbul (3 Bölge)
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MERAL AKSENER Doktora ÖGRETIM GÖREVLISI
2 ATILA KAYA Üniversite IS ADAMI
3 MEHMET TAYTAK Üniversite IS ADAMI
4 IHSAN BARUTÇU Lise IS ADAMI
5 AHMET MUCIP GÖKÇEN Doktora ÖGRETIM GÖREVLISI
6 TIMUR CAN ULUSOY Lise SERBEST
7 AHMET TURGUT Yüksek Lisans IS ADAMI
8 PINAR ERGENEKON Üniversite HUKUKÇU
9 ERCÜMENT YAVUZ KILIÇ Üniversite IKTISATÇI
10 ORHAN GEDIKLI Doktora TIP DOKTORU
11 SAYIT YUSUF Üniversite BÜROKRAT
12 ZEYNEP YAMAN Üniversite AVUKAT
13 ALI EKBER YESIL Lise IS ADAMI
14 ERDEM DEMIRCI Üniversite EGITIMCI
15 DOGAN AVCI Üniversite MALI MÜSAVIR
16 AZMI KARAMAHMUTOGLU Üniversite IS ADAMI
17 ENVER DEMIR Üniversite EGITIMCI
18 GÜLAY DOGANAY Üniversite MALI MÜSAVIR
19 HAMI ARICI Üniversite BÜROKRAT
20 FAZLI YURDABAK Yüksek Lisans EGITIMCI
21 AYSUN ÖZER Üniversite MUHASEBECI
22 BAHATTIN SENGÜL Üniversite KAMU GÖREVLISI
23 ISMET GÜNGÖR Üniversite DIN GÖREVLISI
24 FUNDA ÖZKAN Üniversite AVUKAT
25 MUSTAFA ERTEKIN Ortaokul IS ADAMI
26 SENOL VATANSEVER Üniversite YÖNETICI
27 MUHARREM YILDIZ Lise IS ADAMI
28 MEHMET YASIN MURATAL Yüksek Lisans YÖNETICI