3 Ekim 2022 , Pazartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Jet Fadıl’ın yıldızları sahteymiş

Jet Fadıl’ın yıldızları sahteymiş

Jet Fadıl’ın yıldızları sahte çıktı!

 

 
Jet Fadıl'ın yıldızları sahte çıktı! 90’lı yılların sonunda gurbetçilerden topladığı paralarla gündeme gelen Fadıl Akgündüz’ün, inşaatı devam eden ‘7 yıldızlı’ otelinin yıldızlarının ‘çakma’ olduğu kaydedildi.Jetpa Holding’in, İstanbul Bayrampaşa’da inşaatı devam eden Caprice Gold Palace isimli otelin yıldızlarının karışılığı olmadığı belirtildi.’7 yıldızlı’ olarak lanse edilen otel hakkında Radikal gazetesinde yer alan habere göre, mevzuatta ‘7 yıldız’ sınıflandırması bulunmuyor.

Holdingin başındaki isim Fadıl Akgündüz (Jet Fadıl), 90’lı yıların sonunda gurbetçilerden ‘İmza’ isimli otomobil için para toplamış, temeli atılan fabrikada üretim yapılmamış ve Akgündüz hapis cezasına çarptırılmıştı.

Radikal’in haberine göre, Caprice Gold Palace’ın ‘7 yıldızı’ hakkında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bilgi veren Kültür ve Turizm Bakanlığı, mevzuatta böyle bir sınıflandırma bulunmadığını belirtti.

Kültür Bakanlığının, ‘7 yıldız’ ifadesinin reklamlarda kullanılmasının hem haksız rekabete neden olduğu hem de müşteriyi yanılttığı yönündeki görüş belirttiği, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın da bu yönde bir karar alması durumunda otele yüksek miktarda ceza kesileceği kaydedildi. Bu cazaların milyon TL’leri bulabileceği ifade ediliyor.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Esenler’ de 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının ilk zili çaldı

Esenler’ de 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının ilk zili çaldı. Bugün Türkiye de  20  milyonunun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.