26 Şubat 2024 , Pazartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Kılıçdaroğlu İBB Belediye başkanı adayı olarak geldiği Esenlere bu kez Genel Başkan olarak geldi.

Kılıçdaroğlu İBB Belediye başkanı adayı olarak geldiği Esenlere bu kez Genel Başkan olarak geldi.

 Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu 2009 yerel seçimlerde İBB Belediye başkan adayı  olarak    geldiği Esenlere  bukez Genel Başkan olarak geldi.Esenler’de seçim otobüsünün üstünden halka seslenen Kılıçdaroğlu”12 Haziran Türkiyenin olmak veya olmamak yönünde kararını vereceğini belirtti.Keleşin meydanından halka seslenen Kılıçdaroğlu “Esenler bu zamanakadar hak ettiğini aldımı diye sorsam heralde aldı demezsiniz ama bizim iktidarımızda nasılki Başakşehir öz kaynaklarınızlı Başakşehir olmuş ise gasp edilen bu haklar tekrar Esenler halkına verilecektir”dedi. Bizim iktidarımızda herkese eşit aş,eşit iş verilecek diyen Kılıçdaroğlu bizim kitabımızda adam kayırma yok”dedi.  Bayrampaşa’dan sonra  Esenlere gelen  Kılıçtaroğlu,   Güzergâh olarak ara sokakları  seçmesi dikkat çekti. Esenlere gelene kadar yol boyunca  halkla selamlaşanKemal  Kılıçdaroğlu, AK Parti Bayrampaşa İlçesi Seçim İrtibat Bürosu’nu da ziyaret ederek, çalışmalarında başarı diledi.Esenler Oruç Reis Mahallesi Keleş Meydanı’nda halka seslenen Kılıçtaroğlu, geçmiş dönemlerde vatandaşların temiz duygularının ve etnik kökenlerinin sömürüldüğünü ifade ederek, insanı kimliğiyle, düşünceleriyle, inançlarıyla değerlendirmediğini, insanın, Allah’ın yarattığı en değerli varlık olduğunu ve başının üstünde yeri bulunduğunu söyledi.

Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, ne giyim kuşamı ne ayakkabısı ne başörtüsü ne türbanıyla… Herkesi kucaklamak CHP’nin, yeni görevidir” diyen Kılıçdaroğlu, vatandaş için çalıştıklarını kaydetti.

  Kılıçtaroğlu Esenler adı üstünde rüzgâr gibi esiyorsunuz helal olsun size İstanbul Esenler en güzel bölgelerimizden biri. Esenler ne hikmetse hak ettiği yatırımı bu güne kadar bir türlü almamış. Bu yapılanlarında Esenler için olmadığını biliyoruz diyerek.

  Tüm Türkiye gibi 12 haziranda Esenlerde bir tarih yazacak ve buradan bütün Türkiye bunu görecek ve geçmişte hangi siyasi partiye oy verdiyseniz başımın üzerinde yeri var ama şimdi yeni bir dönem başladı halkım için çalışacağım bu zamana kadar sizin duygularınızla oynadılar. sizin inançlarınızla oynadılar.

Sizin etnik kimliklerinizle oynadılar ben şunu söylemek istiyorum insan düşücüleriyle ve vargılıyla başımın üstünde yeri vardır  

 Kılıçtaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü ”Bu güzel coğrafyada bir çocuk bile yatağa aç girmeyecek” dediklerini ifade ederek, ülkenin iyi yönetilmediğini, barışın sağlanmadığını savundu.

Amaçlarını, ”Bu ülkede kardeşkanı dökülmeyecek, barış ve huzur gelecek, her evde mutluluk olacak” diye sıralayan Kılıçtaroğlu, çatık kaşlı insanların olduğu bir ülke istemediklerini, herkesin gülümsemesini ve mutlu olmasını dilediklerini anlattı.

Herkesin aşı, işi olmasını, akşam evine huzur içinde gelmesini, çocuklarını huzur içinde okula göndermesini istediklerini kaydeden Kılıçtaroğlu, ”Huzurlu bir Türkiye’yi el birliğiyle kuracağız” dedi.

  CHP Genel Başkanı Kılıçtaroğlu, ”Onlar toplumu bölüyorlar, ben kaynaştıracağım. Onlar toplumu ayrıştırıyorlar, ben bütünleştireceğim. Ben kimseyi kimliğinden, inancından ötürü ayırmayacağım. Onların tamamı bu ülkenin güzel insanlarıdır. Onlar, cepleri için, yandaşları için çalıştılar. Benim cebimde dolarlar yok, vatandaşın mektupları var. Ben sizin için çalışacağım, mücadele edeceğim” diye konuştu.

 

 Esenler halkının CHP’ye beklediği oyu vermediğini, vermemesini de anlayışla karşıladıklarını anlatan Kılıçtaroğlu, şöyle konuştu:”Belki Esenler’e gelmedik, sizlerle daha fazla konuşmadık, daha fazla tokalaşmadık, çay içmedik. Ama sokak sokak, cadde cadde, semt semt, il il, ilçe ilçe bütün Türkiye’yi gezeceğim. Diyorlardı ki ‘Efendim, Sivas’ın ötesine geçemiyorsunuz.’ Eğer bir siyasi parti Sivas’ın ötesine geçemiyorsa, ayıp senindir. Ben gideceğim, söyledim, gideceğim. Bir kişi bile beni dinlemeye gelse, gideceğim. Vatandaşın ayağına gitmek benim için şeref ve onurdur. ‘Gidemezsin’ ne demek?

Bir şeyi unutmayın. ‘Yeni CHP’ diyoruz. Arkadaşlarımız sadece seçim öncesi değil, sonrasında da sizlerle birlikte olacak, dertlerinizi dinleyecek. Artık CHP Türkiye’yi yönetmeye taliptir, Türkiye’yi yöneteceğiz.”dedi.

Kılıçtaroğlu; “bu güzel ülkede hiçbir ailenin gelirsiz kalmayacağını belirterek, ülkede geliri asgari ücretin altında olan evlerde kadının hesabına en az 600 lira yatıracaklarını ve aile sigortası getireceklerini yineledi.

Aile Sigortası’nın Uluslararası Çalışma Örgütünün kabul ettiği 9 sigorta dalından biri olduğunu anımsatan Kılıçtaroğlu,” işsizlik, emeklilik, ölüm, meslek hastalığı, sağlık gibi sigortaların yanında tek uygulanmayan sigortanın aile sigortası “olduğunu anlattı. Kılıçtaroğlu, ”İnşallah yetki ve güç verin, aile sigortasını çıkartacağız, bütün ailelere ekonomik güvence sağlayacağız. Artık ailelerde huzur olacak” dedi.

 

 

Şifre yaz Tayyip’e gönder

”Tarlaya ektim soğan, mahvettin çiftçiyi Erdoğan” ve ”Şifre yaz Tayip’e gönder cevaplar cebine gelsin” şeklindeki pankartları okuyan Kılıçtaroğlu, halkın yaratıcı düşüncesine hayran olduğunu söyledi.

 

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

Esnaf Odası Başkanı ŞAHİN :Poliklinik açılışı yaptı

Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Şükrü Şahin  Esenler’ de  yeni faaliyete başlayan Ağız Diş …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir