23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Kırmızı otobüs yollarda

Kırmızı otobüs yollarda

Kırmızı otobüs yollarda

Ticaret Bakanlı Esnaf ve Sanatkarlar Koop Genel Müdürlüğünce yürütülen Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında yola çıkan Kırmızı otobüs yollarda.Kırmızı otobüste bulunan uzmanlar Türkiye genelinde  12 ilde markalaşma ve teknik pazarlama eğitimleri  verecek.

'Kırmızı otobüs' kooperatifçiliği anlatmak için yollarda
Bu kapsamda yürütülen proje kapsamında Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kopperatifi Genel Müdürlüğü tarafından  yürütülen Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi  12 ilden başlayarak dalga dalga tüm yurda yayılacak. Bu noktada içerisinde 12 uzmanın bulunduğu Kırmızı Otobüs Adana’daki çalışmalarını tamamlayarak sıradaki diğer ile geçti.Konu ile alakalı
Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan,  Gazetemize verdiği açıklamada ” Türk kültüründe binlerce yıllık yardımlaşma ve ahilikten gelen bir kooperatifçilik bulunduğunu  ifede ederek bu noktada Türkiye’de  bakanlıkları bünyesinde 240’ı kadın kooperatifi olmak üzere 12 bin kooperatifin yer aldığını bun dada   şunun kesinlikle bilinmesi gerekir biz  kooperatifçiliğe çok önem  verdiğimizin ifadesidir”dedi.

Erkan açıklamasını şöyle sürdürdü “biz  Kooperatifçiliği yaygınlaştırmak için iki yıldan bu yana Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni ile yollardayız. İşte bu  ilkini başlattığımız tren  organizasyonu ile   birçok ilde toplantılar,paneller ve  konferanslar düzenlendiğini yine geleceğimizin teğminatı  çocuklara kodlama eğitimlerinin verildiğini dile getirdi.

Erkan, trenin gidemediği iller için Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında hayata geçirdiğimiz “kırmızı otobüs”ün devreye alındığını belirtti.

İçerisinde uzman kişilerin yer aldığı, ilk durağı Adana olan otobüsün haziran ayına kadar Antalya, Muğla, İzmir, Bursa ve Çanakkale’ye gideceğini anlatan Erkan, 10 aylık sürede de toplam 12 kente otobüsün uğrayacağını dile getirdi.

“Devletin imkanlarını sahada onların emrine sunuyoruz”

Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar  ve esnaf Kredi Kooperatifler Genel Müdürü Necmettin Erkan, kentlerde bir haftalık sürelerde kooperatifçiliği her yönüyle anlatmaya çalışacaklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Ekiplerimiz, otobüste, ilk olarak kurulmuş kooperatiflerden başlayarak, o kooperatife finans, markalaşma, diğer danışmanlık ihtiyaçlarının giderilmesi gibi konularda çalışmalar yürütüyor. Devamında yeni kooperatif kurulacaksa onlara nasıl başarı sağlayacakları anlatılıyorDevletin imkanlarını sahada onların emrine sunuyoruz. Otobüsümüzle 12 ilimizde kooperatifçiliğin gelişmesi için yapacağımız ne varsa kılcal damarlarına kadar inerek yapmayı planlıyoruz.”

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir