23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Madem Kentsel dönüşüm uygulayacaksınız o zaman neden imar izni veriyorsunuz?

Madem Kentsel dönüşüm uygulayacaksınız o zaman neden imar izni veriyorsunuz?

Madem Kentsel dönüşüm uygulayacaksınız o zaman neden imar izni veriyorsunuz?

Has Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’ un Esenler’ de halkla buluşma toplantısı yapıldı.Yeni yıla 2 gün kala yapılan toplantıya halkın ilgisi oldukça fazla oldu.  Esenler Merkez Camii yanında bulunan İbrahim Denizli Vakfına ait toplantı salonundaki “Halkla Buluşma” Toplantısın’da açış konuşması yapan Esenler belediye meclis üyesi  Has Parti Esenler İlçe Başkanı Burhan Kocaman”Şu  günler’de Esenlerin gündeminde olan    imar planları, yoksulluk, eğitim, sağlık, sosyal donatı, deprem, vs  Hizmetlerin yetersizliği karşısında başka ne söyleyelim hem kentsek dönüşüm diyeceksiniz?henm aynı mahallelerle imar izni vereceksiniz.Şimdi adama sormazlarmı?Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Gerek yazılı basına,gerek  görüntülü,gerek sesli basında her saat kantsel dönüşümden bahsederken diğer yandan’ da 100,150 m2 alanlara inşaat izni veriyorsunuz.Bir taraftan ilçeni planlarını ihale edeceksiniz.Bunun içinde bir bedel ödeyeceksiniz.Bir bakacaksınız bir yanlışlık var o zaman bu uygulamadan vaz geçeceksiniz.Madem varsa bir yanlışlık bu yanlışlığı para ödediğiniz insan düzeltsin öyle değimli?Diyerek konuşmasını noktaladı.Burhan Kocaman konuşmasını şöyle sürdürdü.

 Evet malesef şunu açıkça söyleyebilirim’ ki Esenler belediyemiz başarılı değil. Yukarıda’ da belirttiğim gibi bizim belediye başkanımız belki İBB başkanından , başbakandan veya,cumhurbaşkanın’ dan daha  çok her gün bir  basında yer alabilirsiniz  ancak bu çok çalıştığınız manasına gelmez. Esenler hala eski planlarla idare ediliyor 1/5000 lik imar planların acilen yapılması gerekmektedir. Sıkıştırılmış bir alan içinde yaşıyoruz. Esenlerin %92 si kacak yapılar’ dan mevcut . Vatandaşımız evini satacak ancak  yeşil alana takılıyor. İşyerini satacak imarı eğitime ayrılmış alana takılıyor. Belediye meclisinde 1 kişi olarak vatandaşımızın hakkını korumak için gerekli tüm çalışmaları yapıyorum bundan sonrada yapmaya devam edeceğim” dedi.Kocamandan sonra mikrofona gelen Has Parti  Genel Başkanı  Prof.Dr.Numan Kurtulmuş yaptığı konuşma’da “Evet

  görüyorum ki Esenler inşaat halinde, çalışmalar devam ediyor. Umut ederim ki çalışmalar bittiğinde Esenler çok güzel olacak. Belediye hizmetleri aslında ön cepheleri değil de şehrin unutulmuş arka sokaklarını görmek ve oralara hizmet götürmektir. belediye meclis üyemiz aynı zamanda ilçe başkanımız olan  Burhan Kocaman’ı şahsen  çok seviyorum. Kendisini  zaman zaman    basındanda takip ediyorum. Esenler halkının faydasına bir çok iş yaptığına inanıyorum kendisine’ de güveniyorum   Mecliste  zaman yalnız da kalsa Esenler halkı adına olumlu işler yapmaktadır. Kendisi şov olsun, laf olsun, siyaset olsun diye bu lafları yapmaz” dedi.Kurtulmuş konuşmasını şöyle devam ettirdi..”Yerelde ve genelde yöneticiler, gazeteciler işleri gereği mahkemeye veriliyorlar. Bu demek değildir ki mahkemeye verilen her kes suçludur. Fikir suçlarını suç olmaktan kesinlikle  çıkarmalıyız. Herkes fikrini açık  ve net bir şekilde söylemelidir. Aslında vatandaşın da dokunulmazlığı olmalıdır. Herkes fikrini özgürce söylemeli, yalnız teröre ve eyleme bulaşmamak  kaydıyla olur.Diyen Kurtulmuş bizim başından beri bir desturumuz var oda kul hakkıdır bu hak  bizim için çok önemlidir. Şayet birileri kul hakkı yiyorsa, en büyük toplumsal suçları işlemiş olur.. Bunun içindir ki, kamunun kaynaklarını kullanırken yöneticiler dikkat etmelidir. Kentsel dönüşüm çok önemli ve halk yararına bir projedir. Yalnız kentsel dönüşüm adil bir şekilde yapılmalı, vatandaşlarımız mağdur edilmemelidir. Kentsel dönüşüm adı altında rantsal dönüşüm yapılmamalıdır. İstanbul büyük bir kent, bu büyük kentte dönüşüm yapılırken rant üretilmemelidir. Herkesin bu yeni şehirleşme nimetlerinden eşit bir şekilde yararlanması lazım. Adil, doğru ve hakkaniyete uygun bir dönüşüme kim itiraz edebilir.

Sağlık da, eğitim de, sosyal güvenlik hepimiz için çok önemlidir. Bunları piyasalaştırmamak lazım. Görüyorum ki, özel hastaneler ciddi miktarlarda kar elde ediyorlar. Sağlık ticarileştiği için bu karları yapabiliyorlar. Bizim hedefimiz devletin bu alanlardan çekilmemesi, vatandaşlara ayrım yapmadan hizmet yapmalarıdır. Yani, sosyal devlet ilkesinden vazgeçmemeliyiz.”dedi.Has Parti Genel Başkanı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş konuşmasının sonlarında 24 Aralıkta Fransa meclisinden geçen Ermeni katliamının kabulüyle ilgili   konuya  değinerek diaspora dünyanın sonu değil. Bizim Fransa’ya çok şeyler söylememiz lazım,bir şeyler yapmalıyız Tepkilerimizi dile getirmeliyiz. Bazı ülkelerin bizim kulağımızı çekmelerine müsaade etmemeliyiz. Birçok ülke Ermeni Soykırımını yıllar öncesinden kabul etmiştir. Biz de boş durmamalıyız. Fransa’nın kamu ihalelerine girmesine izin vermeyelim ve büyükelçimizi geri çekelim. Fransa’nın yaptığı soykırımları, uyguladığı şiddetleri tüm dünyaya duyurmalıyız.” dedi.

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

2 Yorumlar

  1. ESENLERİN GÜNDEMİNİ YAKINEN TAKİP EDİP DOĞRU HABERCİLİK YAPAN ESENLERİN SESİ GAZETESİ YÖNETİCİLERİNİ TEBRİK EDİYOR BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM

  2. benim söyleyeceklerimin hepsini dile getirmiş numan abim saolsun, uygulanacak bir yığın kentsel dönüşüm fikirlerine neoldu anlamam güya deprem oldu akıllandık hikaye çocukluğumdan beri esenlerde ikamet ederim aynı tas aynı hama binayı yıktır geri yerine aynı şekli oturt belediyeye yan gelir olsunda gerisi önemli değil nede olsa.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir