21 Şubat 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / MÜTEAHHİTLERE İGDAŞ VE İSKİ’DEN TAM DESTEK

MÜTEAHHİTLERE İGDAŞ VE İSKİ’DEN TAM DESTEK

Esenler İnşaat Müteahhitleri Dernek (ESİNDER) Başkanı Özkan Ercan ve Kurucu yönetim kurul üyesi Mustafa Kaplan : İGDAŞ ve İSKİ Genel müdürlerini ziyaret etti.

  1377324_1403539896543826_1000951501_n Esenler İnşaat Müteahhitleri Derneği   İGDAŞ ve İSKİ Genel Müdürlerini ziyaret etti.

  Ziyarette, Esenler’deki müteahhitlerin kentsel yenileme çalışmalarında İGDAŞ ile ilgili işlemlerini İGDAŞ Avcılar Hizmet Binası yerine, Bağcılar’da yapabilecekleri kararı alındı.

Esenler İnşaat Müteahhitleri Dernek Başkanı Özkan Ercan, İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan ve İSKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Demir’i makamlarında ziyaret etti. Ziyarette Ercan’a; Esenler İnşaat Müteahhitleri Kurucu Üyesi Mustafa Kaplan da eşlik etti. Ziyarette Ercan, Esenler’deki müteahhitlerin İGDAŞ ve İSKİ’deki evrak sorunlarını aktardı.
Esenler’deki müteahhitlerin ilçede İGDAŞ Hizmet Binası olmadığı için bina yıkımından sonra, ilişki kesme yazısı almak için Avcılar’a gitmek zorunda kaldığını belirten Başkan Ercan “Kentsel yenileme dolayısıyla Esenler’de neredeyse her gün bir bina yıkılıyor. Bu binalarda İGDAŞ ile ilgili belgeleri almak için Esenler’de İGDAŞ’ın hizmet binası olmadığı için Avcılar’daki İGDAŞ hizmet binasına gidiyoruz. Esenler’deki müteahhitlerin İGDAŞ ile ilgili en büyük sorunlarının başında bu geliyor” dedi. Esenler’de genelde iki binanın doğalgaz kutularının tek kutuda toplandığını belirten Başkan Ercan ”Esenler’de genelde iki binanın doğalgaz kutusunu bir binada toplamışlar. Biz bu binaların birini yıktığımızda diğer binanın da doğalgazı kesiliyor. Bu durumda çok büyük sıkıntılar ve zaman kaybı yaşıyoruz” diyerek sorunun çözüme kavuşması gerektiğini vurguladı.İGDAŞ  Genel Müdürü Bilal Aslan, Esenler’de yoğun bir şekilde kentsel yenileme çalışması olduğunu belirterek” Esenlerde kentsel yenileme ile ilgili binaların yıkımı arttığı için personel sayısını arttırmayı düşünüyoruz. Esenlerde ki müteahhitler, Esenlerde İGDAŞ’ın hizmet binası olmadığı için Avcılar’daki İGDAŞ hizmet binasına gitmek zorunda kalıyor.Bundan sonra Avcılar yerine Bağcılar’daki İGDAŞ’ın hizmet binasından, İGDAŞ ile ilgili işlemlerini gerçekleştirebilecekler ”dedi. Hedefleri arasında müteahhitleri İGDAŞ’da ki evrak sıkıntısından kurtarmak olduğunu belirten İGDAŞ Genel Müdürü Bilal

Aslan “Bizler müteahhitleri bu sıkıntıdan kurtarmak istiyoruz. Müteahhitleri aradan çıkartarak evrak işlerini Belediye ile dijital ortamdan yapacağız” dedi.
İSKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Demir ile görüşen Esenler İnşaat Müteahhitleri Dernek Başkanı Özkan Ercan, Esenlerdeki müteahhitlerin bina yıkımlarında İSKİ ile yaşadığı sorunları dile getirdi. İSKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Demir Esenlerde Yıldız Teknik Üniversitesinde Dekan olduğunu belirterek ”Esenlerde Yıldız Teknik Üniversitesinde Dekan olmamdan dolayı Esenleri yakından takip ediyorum. Bu bağlamda Esenlere kentsel dönüşümde yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür ediyorum ve İSKİ ile ilgili hangi konuda sorun yaşıyorsanız çözmeye hazırım” dedi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Esenler’ de siyasi parti listeleri YSK ‘ya teslim edildi

31 Mart yerel seçimlerine girecek belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi aday listeleri YSK …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir