12 Nisan 2024 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Öğrenci yurdu açıldı

Öğrenci yurdu açıldı

Esenler’de kurulan Özel Süheyla Küçükoğlu Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun da katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Esenler’de üniversite öğrencilerinin ihtiyaç duyduğu öğrencilerin ihtiyacını karşılamak adına yapılan öğrenci yurdunun Birlik Mahallesi’nde geçen yıl temeli atılmıştı işte o yurt düzenlen bir törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, Kadın Kolları Başkanım Rumeysa Semiz ile AK Parti 2. bölge milletvekili adayı Osman Aşkın Bak, katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilk konuşmayı yapan Atışalanı Köyiçi Vakıf Yöneticisi Mümin Tetikli, “Özel Süheyla Küçükoğlu Yüksek Öğrenin Kız Öğrenci Yurdu’nun yapımında gerek proje, gerekse fikir safhasında bizleri yüreklendiren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya teşekkür ediyorum” dedi. Tetikli’nin ardından konuşma yapan Prizma Eğitim AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akın ise; hizmete açılan yurdun öğrenciler için çok faydalı olacağına dikkat çekti.
Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ise Esenler için anlamlı ve güzel günlerden birini daha yaşadıklarını vurgulayarak, “Geçen yıl temelini attığımız bu yurdun bu hale gelmesinde ve içerisinde 188 kız kardeşimizin kalacak olması sadece okuyacak öğrenciler ya da ikamet edecek öğrenciler açısından sevindirici bir şey değil, Esenler açısından çok sevindirici bir şeydir. Çünkü buradan çıkacak ışık, inanıyorum ve umuyorum ki Esenler’in bin 307 tane cadde ve sokağını aydınlatacak, Esenler’deki 100 bin öğrencimizin aydınlanmasına da katkı sağlayacak” dedi.
Öğrenci yurdunun, 21. yüzyıl bilgi çağımızda sadece bilgiyi anlatan ve bilgiyi taşıyan değil, bu topluma rehberlik edebilecek annelerin de yetişeceği çok yönlü bir aydınlık ve ışık merkezi de olacağına da işaret eden Göksu, yurdun kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, Esenler Belediyesi olarak her zaman üzerlerine düşen her türlü katkıyı yapacaklarını söyledi.

“Bugüne kadar buraya hangi katkıyı sağladıysak, bundan sonra yapılacaklara da aynı katkıyı daha fazlasıyla sağlayacağımızdan emin olunuz” diyen Göksu, Esenler’de Hz Ömer Camii’nin yakınında açılacak olan Kız Kur’an Kursu ile Tekstilkent’te yapılacak olan cami külliyesi, İmam Hatip Lisesi ve öğrenci yurdunun Esenler’de her bir genç için adeta sığınak liman olacağını vurguladı. Bu tür merkezleri halkın hizmetine açacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Göksu, “Bu merkezler, belki de Esenler’e yapabileceğimiz bir çok yatırımdan beni çok daha fazla heyecanlandırıyor. Çünkü mekânı insan inşa ediyor. İnsanı, mekân inşa etmiyor. Eğer siz insan yatırım yaparsanız, zaten mekâna yatırım yapmış olursunuz” dedi.
Göksu, konuşmasına Esenler’de yapılacak olan yeni projeleri anlatarak devam etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının önündeki yeri kamulaştıracaklarını ve orayı park olarak düzenleyeceklerini, İSKİ binasını yıkıp yerine çok fonksiyonlu Gençlik ve Kültür Merkezi inşa edeceklerini belirten Göksu, Davutpaşa Mahallesi’nde inşa edilen kadın spor kompleksi ile Oruç Reis Mahallesi’nde açılacak olan Aile Yaşam Merkezlerinden de Özel Süheyla Küçükoğlu Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda kalacak olan öğrencilerin faydalanabileceğini müjdeledi. Göksu’nun konuşmasının ardından Özel Süheyla Küçükoğlu Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nun açılış kurdelesi kesildi. Göksu, beraberindeki protokolle beraber yurdu gezdi.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir