21 Şubat 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Saadette buruk bayramlaşma

Saadette buruk bayramlaşma

Saadet Partisi Esenler Teşkilatı Gaziantepteki patlamaladeki patlamadan dolayı buruk  Bayramlaştı           

Saadet Partisi Esenler Teşkilatı geleneksel bayramlaşma programını Ramazan bayramının 2. Günü buruk bir şekilde  düzenlendi. İlçe merkezinde yapılan bayramlaşmaya çok sayıda partilinin yanı sıra Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Erol Urhan,Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya,Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi İslam İnce,Saadet Partisi İstanbul Gençlik Kolları Başkan Yardımcıları katıldı.Bayramlaşmada Gaziantepteki patlamalar damgasını vururken hep bir ağızdan artık Türkiyenin bu gidişatına birilerinin dur demesi gerektiği noktasında hem fikir oldular.

Programda açılış konuşması yapan Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya yaptığı konuşmada ülkenin ve dünyanın genel durumundan bahsetti.

Buruk bir bayram yaşıyoruz

Ramazan bayramının sevincinin buruk yaşandığını ifade eden Yalçınkaya dünyanın dört bir tarafında Suriye’den, Arakana, Filistin’den Çeçenistan’a, İslam alemi kan ağladığını belirten Yalçınkaya Ramazana büyük bir sevinçle girmemize rağmen bu durumu görünce sevincimiz yarım kalması normal dedi.

İslam Birliği Şart

Konuşmasında bu durumun derhal bitirilmesi gerektiğini bahseden Yalçınkaya bu kanayan yarayı ancak İslam birliği durdurur dedi. Buna binaen bir an önce İslam birliğinin kurulması gerektiğini söyledi.İslam birliğini de kurabilecek tek partinin Saadet Partisi olduğunu söyledi.

Tüm İslam Âleminin Bayramını Kutluyorum

Tüm İslam âleminin bayramını kutluyan yalçınkaya bayramlaşma programına katılan partililerin bayramını tebrik ederek bayramın bereketiyle ülkemize sağlık ve selamet getirmesini temenni etti.

Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya’nın yaptığı açılış konuşmasından sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Erol Urhan Selamlama konuşması yaparak katılımcıların bayramını tebrik etti.

İlginin yoğun olduğu bayramlaşma programında kuru pasta,çay ve meyve suyu ikram edildi.Yapılan ikramın ardından toplu halde musaffa yapıldı.Musaffanın ardından tüm İslam aleminin bu kötü durumdan kurtulması için dua edildi dua edilmesiyle program sona erdi.Programın ardından dileyenler Saadet Partisi İstanbul İl Teşkilatının düzenlediği bayramlaşma programına geçti.Ve topluca bir hatıra fotoraf çekilerek program bitti.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

İftiracılara yargıdan tokat gibi cevap

Gazetemizin imtiyaz sahibi ve Esenler Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Şükrü ŞAHİN hakkında mesnetsiz atılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir