18 Haziran 2024 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Sadef genel başkanı H.Kaya Aşcı ve ailesi devlete sözünü tuttu

Sadef genel başkanı H.Kaya Aşcı ve ailesi devlete sözünü tuttu

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç`ın öncülüğünde Bafra Şevket Aşcı Turizm Fakültesi`nin protokolü  İstanbul Sütlüce Kongre Merkezi`nde düzenlenen törende imzalandı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bafra Turizm Fakültesi için ilk adım atıldı.
İstanbul Sütlüce Kongre Merkezi`nde düzenlenen törende Gençlik ve Spor Bakanı    Suat Kılıç`ın öncülüğünde  Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültesi`nin protokolü imzalandı.
      İmza töreninde ilk olarak OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan söz aldı. Akan, ’Aşcı Kardeşlerin Memleketleri Bafra İlçesine kazandıracakları Turizm Fakültesi için teşekkürlerini.’’ sundu.

       Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ise, ’’Eğitime yapılan yatırım en büyük yatırımdır. Bu yatırımı Bafra İlçesine ve Samsun Bölgesine kazandıran Aşcı Kardeşlere Tüm Bafralılar ve Samsunlular adına Şükranlarımı sunuyorum.’’ dedi.
    
      Fakülteye adını veren Şevket Aşcı`nın oğulları adına Astaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve SADEF Genel Başkanı Kaya Aşcı ise ’’Merhum Babamız Şevket Aşcı adına doğduğumuz ve büyüdüğümüz yer olan Bafra İlçesine bir eğitim yuvası kazandırmak istedik. Ve bunun içinde Bafralıların büyük özlemi olan Fakülte ihtiyacına son vermek için el attık. Yapılan protokol ile Bafra’ya Turizm Fakültesi için ilk adımı attık. Hepimize, Bafra’mıza ve Bölgemize hayırlı olsun. Fakültenin tüm yapım masraflarını üstleniyoruz..’’ diyerek sözlerini tamamladı.

      Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ’’Yapılan imza töreni ile büyük bir adım attık. Bu adım ileride Bafra Kızılırmak Üniversitesi olarak gerçekleşecektir. Bafra’ya Turizm Fakültesini kazandıracak ve tüm masraflarını üstlenecek olan Aşcı Kardeşlere teşekkür ediyorum. Bu fakülteyle Şevket Aşcı merhumun adını yaşatacaklar. Bafra`da bu fakülte Kızılırmak Üniversitesi`nin inşallah temeli olacaktır. Böyle bir evlat yetiştirdiği için Şevket Aşcı`yı rahmetle anacağız. Babalarının adını yaşattıkları için de H.Kaya Aşcı`ya teşekkür ediyorum’’ dedi. Konuşmalardan sonra protokol imzalandı.

     Törende Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Bafra Kaymakamı Ali Katırcı, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Bafra İlçe Başkanı İbrahim Semiz, Astaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Aşcı, Astaş Holding Genel Müdürü Selami Erdağı, Bafra Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Tamramaz, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren, SADEF Spordan Sorumlu Başkan Yardımcısı İşadamı Aydın Dursun katıldı.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yorum

 1. mahmut yazıcıdan garıban babası kaya aşçı abisine
  kaya abi pimapen aleminyum işleri yapıyorum
  işlerim hiç yok .
  mümkunse iş vermenizi rica ediyorum.
  saygılar.
  0535 272 32 20

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir