23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Sana çok ihtiyacımız var gazim

Sana çok ihtiyacımız var gazim

,Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 74. yıldönümünde Esenler’de düzenlenen törenlerle anıldı.

Tören   saat 09.05’de Dörtyol Meydanı’ndaki Atatürk anıtı önünde gerçekleşti. Törene; Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları, Sivil Toplum Kuruşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören, ilçedeki kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin Atatürk anıtına çelenklerini sunmalarıyla başladı. Saatler, Ulu Önder Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 09.05’i gösterdiğinde, sirenlerin çalmasıyla birlikte bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla beraber tören sona erdi.

 

Dörtyol Meydanı’ndaki törenin ardından Esenler Atışalanı Ortaokulu’nda da 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, Atışalanı Ortaokulu öğrencileri günün anlam ve önemine belirten şiirler okudular ve şarkılar söylediler. Program, Atatürk’ün hayatından kesitlerin yer aldığı slayt gösterisi ve okul korusunun Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirmesiyle sona erdi.

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir