12 Nisan 2024 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Sporun adresi Esenler Belediye Spor Kompleksi

Sporun adresi Esenler Belediye Spor Kompleksi

 

 

 

  

Yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol, voleybol sahaları, güreş, Uzakdoğu sporları, masa tenisi gibi aktivitelerin yapılabildiği Kemer Mahallesi’ndeki Esenler Spor Kompleksi, hizmete girdikten kısa bir süre sonra adeta ilçede sporun adresi oldu. Komplekse, sporsever ilçe halkı akın ediyor.

Esenler Kemer Mahallesi’nde yaklaşık 7 bin metrekarelik kapalı alanıyla Esenler halkına hizmet vermeye başlayan Esenler Spor Kompleksi, kısa sürede adete ilçede spor yapmak isteyenlerin adresi oldu. 17 Aralık 2009’dan bu yana Esenler Belediyesi tarafından işletilen tesis, sporseverlerin akınına uğradı. Çift tribünlü olarak inşa edilen salon 1168 kişi kapasiteli. Toplam 6.671 metrekare kapalı alanı bulunan kompleks içinde 25×12’lik, 5 kulvarlı, yarı olimpik bir havuz da bulunuyor. Spor kompleksinde basketbol, voleybol, masa tenisi, güreş, karate, judo gibi her türlü salon sporunu yapmaya elverişli çok amaçlı 4 ayrı salon bulunuyor.    

 
            Branşlarında uzman ve çoğu A milli takım düzeyinde eğitmenler tarafından hizmet verilen komplekste, çok sayıda duş, hakem odası, antrenör odası, personel odası ve revir de yer alıyor.

Şu an  1500 kişinin yararlandığı komplekste en yoğun ilgiyi yüzme  dalı  görüyor. Salı-Perşembe-Cumartesi ve Pazar günleri erkeklerin kullandığı havuzdan, Cumartesi öğleden sonra ve Çarşamba- Cuma günleri öğleden sonra kadınlar yararlanıyor. Hijyen konularında çok titiz davranan havuz yetkilileri, kayıt için mutlaka ayrıntılı bir sağlık raporu istiyor.

 

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir