23 Eylül 2023 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Tekkeköy’de yağlı güreş şenlikleri

Tekkeköy’de yağlı güreş şenlikleri

Tekkeköy Belediyesi tarafından organize edilen yağlı güreşlerde 24’ü Başpehlivan olmak üzere toplam 300’e yakın güreşçi er meydanına çıktı. Tekkeköy ilçesi Büyüklü Mahalles’nde gerçekleşen yağlı güreşleri Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Altınsoy, ve Çok sayıda davetli katıldı.

MUSTAFA SEVİLMİŞ YENİDEN AĞA

Sabah 10.00’da başlanan müsabakalara Şaban Yılmaz, Serhat Gökmen, Osman Aynur, Hasan Tuna, Kenan Şimşek, Gökhan Arıcı, Ali Gürbüz, Ekrem Yavuz, Fatih Atlı, Bayram Ertan, Ali Rıza Kaya ve Güngör Erkin gibi toplam 24 Kırkpınar pehlivanı katıldı. Güreşlerde yapılan ağalık yarışmasında 50 bin TL ile geçen senenin ağası Tekkeköylü iş adamı Mustafa Sevilmiş, yeniden ağa seçildi. Büyüklü Mahallesi’nde yapılan güreşlere çevre il ve ilçelerden de büyük bir ilginin olduğunu söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, “Her yıl gittikçe gelişiyor. Yaklaşık güreş alanlarımızda 24 tane başpehlivan var. Karadeniz’in en büyük organizasyonu olması nedeniyle Tekkeköy Büyüklü güreşleri Karadeniz’in gurur kaynağı oldu. Büyüklü halkının ve civardaki il ile ilçelerden ve köylerden gelen misafirlerimiz var. Bundan sonraki yıllarda da bu güreşlerimiz tüm hızıyla devam edecektir” dedi.

BUNLAR BAŞLANGIÇ

Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin 3. Kültür, Doğa ve Turizm Festivali kapsamında yaptığı konuşmada, Bu sene üçüncüsünü yaptığımız yağlı güreşlerin devamı gelecek. Tekkeköylü vatandaşların ve çevre ilçelerden yoğun ilgiyle karşılandık. Bizleri izlemeye gelen tüm davetli arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Belediye Başkanlığına seçildiğim gün itibaren Tekkeköy’ü geliştirmeye ve daha ileriye götürme çabası içerisindeyim. Elimden geldiğince Tekkeköy İlçesini hak ettiği yere ulaştıracağım dedi. 1 Eylül’de Tekkeköy Lojmanlar mevkin’de de konser vereceklerini dile getiren Başkan Tekin Sözlerine şöyle devam etti:’ Ben vatandai içn varım, ben hizmet için varım ben parti ayrımnı yapmadan, her vatandaşın ihtiyaçlarına anında cevap verdim. Bunlar başlangıç bizleri çekemeyenler mutlaka var ben onları ciddiye bile almıyorum. Tekkeköy’lü vatandaş kimin ne yaptığını gayet net bliyor’dedi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir