22 Mayıs 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Temel yarın atılıyor….

Temel yarın atılıyor….

Temel yarın  atılıyor….

Esenler,  Hükümet Konağı’na kavuşuyor. Esenler   Esenler Hükümet Konağı’nın temeli, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in katılımlarıyla atılıyor.

Esenler’de kentsel algının artırılmasına yönelik kamu binaların tasarlanması ve yönetim birimlerinin oluşturulması için projeler geliştiren Esenler Belediyesi, Hükümet Konağı’nı Esenler’e kazandırıyor.
İlçede kamusal kullanımın en yoğun olduğu binalardan birisi olmasına karşın yeterli büyüklükte olmaması, kentsel mekânda algılanamaması, otopark yetersizliği gibi sorunlarla karşı karşıya olan hükümet binasına yönelik yeni proje üretilmesine ihtiyaç  var.
  Yarın    saat 17.00’da İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in katılımlarıyla  temeli atılacak,  İstanbul tarihinde ilk defa, İl Genel Meclisi’nde Esenler Hükümet Konağı için kamulaştırma kararının çıkmasının ardından Menderes Mahallesi’nde 3 bin metrekarelik alanda temeli atılacak Hükümet Konağı ile, Esenler’de 18 yıllık hasret de sona erecek.
Halen Fevzi Çakmak Mahallesi İstanbul Caddesi üzerinde bulunan bir binada kiralık olarak hizmet veren Esenler Kaymakamlığı, Hükümet Konağının inşa edilmesiyle tüm birimleriyle tek bir yerde toplanarak Esenler halkına daha iyi hizmet verecek. İhalesi yapılarak uygulamaya hazır hale getirilen Hükümet Konağı Projesi tamamlandığında zemin kat, 2 bodrum katı ve 5 normal kat olmak üzere toplam 8 katlı olarak hizmet verecek. Hükümet Konağı’nda 216 kişilik konferans salonu, 60 araçlık otoparkı ve 750 metrekarelik bir meydan da olacak.

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir