22 Haziran 2024 , Cumartesi
Anasayfa / Köşe Yazarları / TÜRKİYE ORTADOĞUDA MASKARA OLDU

TÜRKİYE ORTADOĞUDA MASKARA OLDU

TÜRKİYE ORTADOĞUDA MASKARA OLDU.

Ana muhalefet lideri kemal KILIÇTAROĞLU “Türkiye Suriye nin savaş uçağımızı vurması karşılığında elinin kolunun bağlı olduğu bir başbakanın orta doğuda maskara olduğunu görmemiz bize züldür. Hiç kimse Türkiye cumhuriyetinin gücünü test etmesin gereken yapılmalıdır” sözleri ile grup toplantısında ayakta alkışlandı.

Aynı saatlerde başbakan ak parti gurubunda “Türkiye bu yapılanları kulak arkası yapacak ve gereğini yapmadan işin peşini bırakmayacaktır.

Kimse Türkiye nin gücünü test etmeye kalkmasın Türkiye bunun hesabını sormak hiçin kimseden emir almaz “ demesine ak parti grubu tarafından ayakta alkışlandı..Suriye rejimi iç savaşın eşiğinde ve vatandaşını bastırabilmek için çoluk çocuk herkesi kurşuna hedef yapıyor. Bazı üst rütbeli generaller ordudan kaçarak başka ülkelere sığındığı gibi bazı savaş pilotları kullandıkları savaş uçakları ile başka ülkelere iniş yapıyor. Kendi vatandaşına silah sıkmanın doğru olmadığını düşünen bazı askerlerde özgür Suriye ordusuna katılıyor.Bir iç savaşın net yaşandığı ülkede iktidar Türk savaş uçağını düşürerek ayakta kalmak taraftarlarının moralini yükseltmek adına yaptığı bu tutum kabul edilecek gibi bir davranış değil.

Türkiye cumhuriyeti devletinin başta cumhurbaşkanı meclis başkanı başbakanı dışişleri bakanı ve ana muhalefet liderleri olayı infialle karşılayıp dünya kamuoyuna açıklama yaparken ve bu açıklamalar karşısında başta ABD dış işleri bakanı İngiltere dış işleri bakanı AB parlamento sekreteri ve Brüksel NATO sekreteri olayı kınadı.

Suriye denen ülkenin dış işleri bakanlığı basın sözcüsünün alaylı bir tavırla “ ülkenin ulusal güvenliğine tehdit oluşturduğu için Suriye silahlı kuvvetlerimiz tarafından düşürülmüştür” demesi ve arkasından ” Türk hükümeti dünya kamuoyunu yanıltma peşine düşmüştür” diye Türkiye’yi yalancılıkla suçlaması bana israilin 1967 Arap savaşını hatırlattı..

İsrail Arap dünyasına savaş açmış Gazze (Filistin) topraklarının büyük bölümünü kendi toprakları ilan etmişti.Arap dünyası bunu hazmedememiş savaşa müdahil olmuşlardı. İsrail bildiğini okuyor savaşı sürdürmeye devam ediyordu. ABD israile silah satıyor Araplarla ilişkisi sona erecek korkusunu yaşamakla beraber israilin gazzeden (Filistin) elde ettiği bu önemli toprağın sonunda israile yeter dur diyeceği bir planla ateşkes yapmasını istiyordu.

BM. Ateşkes için süte tanımış Amerika da buna sessiz kalmıştı ve  bu olaya israilin tepkisi çok sert olmuştu.

Ateş kes için verilen sürenin bitimine 24 saat kala ABD  savaş  uçağı liberty gazze önlerinde içinde deniz piyadeleri ile beklerken İsrail savaş uçakları iki sorti yaparak kim olduklarını sorar gemi kaptanı alaycı bir şekilde ABD donanmasına ait liberty der. Savaş uçakları ayrılır yarım saat sonra yine İsrail jetleri bir sorti daha yapar ve tekrar kimsiniz der kaptan alaya alırcasına liberty der. Bir on dakika sonra libertiy denen geminin bütün telsiz frekansları kilitlenir.

İşte plan devreye şimdi girer israilin savaş uçakları  çift yönden libertiye bir dalış yaparlarki gemide bulunan ağır makinalı silahlar atılan füze ve roketlerle 10 dakikada imha edilir böyle bir saldırıyı beklemeyen libertiy  şaşkınlık içindedir bir tek mermi ile karşılık dahi veremeden birkaç sorti ile kalbura döner kaptan son bir hamleyle 6. metreleik  geminin flamasını çeksede İsrail ateş etmeye devam etmektedir.

Donanmanın deniz piyadeleri israilin attığı yangın bombaları ile dumandan ve yangından öleceklerini anlayınca kendilerini kurtarma sandalları ile kıyıya atmanın yolunu ararlar ve İsrail bunu görünce kaçan savunmasız askere silah sıkmanın savaş suçu olduğunu bile bile o deniz piyadelerini de vurur.

Şimdi okuyucularım merakla soracaklar Amerika  ne yaptı. Çok komik İsrail  pardon yanlışlıkla vurdum ben gemiden yanıt alamadım ve gemiyi mısır devletinin el kuseyr gemisine benzettim özür dilerim dedi.

Oysa el kuseyr denen gemi80 metrelik bir kum tankerini andırırken liberty160 metreile onun iki katı ve savaş aksesuarı ile dünyaca bilinen bir gemiydi.

Sonuç olarak gemi kullanılamaz hale geldi 34 Amerikan deniz piyadesinin ölmesi 200 piyadenin yaralanması ile sonuçlandı ve ABD bu olayla ilgili soruşturma dahi başlatmadı.

Türkiye kozunu iyi oynamalı ve oyuna gelmeden satrançtaki rolünü almalıdır. Unutulmamalı tavla şans oyunudur satranç akıl oyunudur Türkiye tavla değil satranç oynamalıdır.

 

İbrahim Erdem Karabulut

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Taşınmaz Ticaret bilgi sistemi

Gayrimenkul ticareti ile uğraşan emlak sektörü ilgili Ticaret bakanlığı nın 5 Haziran 2018 tarihinde taşınmaz …

4 Yorumlar

 1. Erotik Shop mağzamız istanbul kadıköy’de bulunmaktadır geniş ürün yelpazemiz ile birlikte bir çok seks ürünü satmaktayız satığımız ürünlerin bir çok kısmı avrupadan ithal edilmektedir.Ürünlerimizin hepsi insan sağlığına uygun olup her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.
  Özelikle şişme manken,vibratör çeşitleri,realistik vibratör,titreşimli vibratör,geciktirici sprey,geciktiriciler,fantazi giyim,erotik giyim,bayan azdırıcılar,vajina daraltıcılar,vibratör setleri,penis kılıfları ve daha bir çok ürün çeşidimiz bulunmaktadır.
  İsteyen müşterilerimiz Kadıköy boğa heykelinin yanında bulunan Erotik Mağazamız’danda alışveriş yapabilirler.Yada oturduğunuz yerden telefon yada interneten anında siparişinizi verebilirsiniz.

 2. işte bu yazıya şapka çıkarılır. yüreğine sağlık kardeşim

 3. Sevgili kardeşim.
  belkide büyüğümsün bilmiyorum ana yorumun için teşekkürler..

 4. SAYIN İBRAHİM ERDEM KARABULUT
  BAKIŞ AÇINIZ OLAYLARI DEĞERLENDİRME BİÇİMİNİZ MÜKEMMELİNDE ÜSTÜNDE YAZILARINIZI BUNDAN SONRA TAKİP EDECEĞİM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM. EPOSTANA YORUM YAZDIM CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM. SONSUZ SAYGI VE SEVGİLERİMLE MUHABBETLE SELAMLIYORUM.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir