18 Haziran 2024 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Önce mezar ziyaret edildi.Ardın’dan temel atıldı.

Önce mezar ziyaret edildi.Ardın’dan temel atıldı.

Bafra’ya Turizm fakültesini kazandıran ve Bafra’ya Gönülden bağlı olduklarını Gösteren Aşcı Ailesi Bafra girişinde coşkuyla karşılandı.Bafra’ya Turizm fakültesini kazandıran ve Bafra’ya Gönülden bağlı olduklarını Gösteren Aşcı Ailesi Bafra girişinde coşkuyla karşılandı.Bafra girişinde davullar ve zurnalarla karşılanan Aşcı ailesini Belediye Başkanı Zihni Şahin karşıladı.Aşcı ailesine sevgi büyüktü, genç yaşlı herkesin katıldığı karşılamada konuşan Vedat Aşcı, ‘’ Yaptırdığımız bu okulla Aşcı ailesi olarak Bafra’nın daha da büyüyeceğini ve daha güzel yerlere geleceğine inancımız tamdır. Umarım okulumuz Bafra için bir milat olur.’’ Dedi.Karşılamanın ardından toplu halde Karaburç köyündeki babaları Şevket Aşcı’nın kabristanlığına gidildi. Burada okunan duaların ardından Vedat Aşcı, Kaya Aşcı ve beraberindekiler annelerini ziyaret etmek için baba ocağına geçtiler ardından temel atma tören sahasına geçen Aşçı ailesi buradada coşkuyla karşılandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun’un Bafra ilçesinde Şevket Aşçı Turizm Fakültesi’nin temelini attıAşçı ailesi tarafından 7 milyon 250 bin liraya yaptırılacak Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Turizm Fakültesi’nin temel atma töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Çok büyük emekler verdiğimiz çok zamandır çok çabalar sergilediğimiz bir projenin temel atma durumuna gelebilmiş olmanın büyük coşkusunu ve sevincini, heyecanını yüreğimizin en derin yerinde yaşıyoruz. Bafra’yı fakültesi olan bir ilçe haline getirmek ve bu fakültenin inşaatını atmak büyük hayalimizdi. Alın teriyle, kazandığıyla hayır yapmak kolay değil. Bunu arkasını Aşçı kardeşler gereğince yerine getirmeye devam edecektir. Hayır severler işin içinde devletimiz, hükümetimiz işin içinde Allah’ın izniyle Türk milletinin bileği bükülmez, sırtı yere gelmez” dedi.

AKTAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, “Turizm Fakültesi’nin Bafra’ya hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye, turizm ülkesi olarak gittikçe gelişiyor. Doğasıyla tarihiyle geçmişiyle ve genç nüfusuyla dinamik bir turizm ülkesi olarak ilerliyor. Bu ilerleyen sektörde yetişmiş, eğitilmiş insanlara ihtiyacımız var. Bu yatırım da buna büyük bir zemin oluşturacak” dedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Alkan, Türkiye’nin en önemli zenginliğinin genç nüfusu olduğunu vurgulayarak, “Bu bütün dünya otoriterince de Türkiye’nin gelecekte büyük bir ülke olmasında en önemli ip ucu olarak söylenmesidir. Bu nüfusu eğitebilirsek Türkiye çok daha hızlı gelişir, çok daha hızlı ilerler. Buna katkı olarak çok büyük bir eğitim yatırımı gerçekleşiyor” diye konuştu.

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, turizm sektörünün Türkiye’de en önemli sektörlerin başında geldiğini belirtti. Aksoy, “Türkiye’ye gelen turist sayısı her yıl artıyor. Dış ticaret açığının kapatılmasında turizm sektörü en önemli sektörlerin başında geliyor. Turizm sektörünün daha iyi noktaya gelebilmesi ve hedeflediğimiz gelir düzeyine ulaşabilmesi bakımından sektörde çalışacak nitelikli insan gücüne de ihtiyaç var. Bunu turizm meslek liselerimizle belirli seviyelerde yapıyoruz. Daha üst anlamda turizm meslek yüksekokulları, turizm fakülteleriyle de gerçekleştirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Kılıç ve Rektör Alkan, Aşçı ailesine hizmetlerinden dolayı teşekkür hediyesi verildi. Daha sonra Bakan Kılıç ve protokol tarafından Turizm Fakültesi’nin temeli atıldı.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir