22 Şubat 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Türkiyenin en iyileri seçildi

Türkiyenin en iyileri seçildi

Türkiyenin en iyileri seçildi

Esenler, Türkiye’nin enlerini seçti. Esenler halkının 138 bin oyuyla sanattan spora, medyadan sivil toplum kuruluşlarına kadar değişik kategorilerde 2011 yılının en iyileri, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Esenler Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Esenler Türkiye’nin En’lerini seçiyor 2011” anketi sonuçlandı. İletişimden sanata, spordan sivil toplum kuruluşlarına kadar çok sayıda kategorinin yer aldığı ankete katılan Esenler halkı verdiği oylarla 2011 yılının en iyilerini seçti.

Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine;  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu,  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan ünlü sunucu Halit Kıvanç, Star gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu, Kızılay Genel Başkan Vekili Hasan Karahan, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert, Oyuncu Emin Olcay ve çok sayıda davetli katıldı. Törene katılamayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise; gönderdiği bir telgrafla 2011 yılının enlerini tebrik etti.  

Marifet iltifata tabi

Kokteyl ikramının ardından başlayan törenin sunuculuğunu ise;  ekranların sevilen ismi Oylum Talu yaptı. Törende ilk konuşmayı yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, oylamaya katılan Esenlerlilere teşekkür ederek, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin enlerini Esenler halkının oylarıyla seçtiklerini belirtti. “Marifet iltifata tabidir derler. Biz de istedik ki bu topraklarda marifeti olanları bu topraklarda marifetleri olanlar ödüllendirsin” diyen Göksu,  “Esenler Türkiye’nin enlerini seçiyor 2011” anketi ile geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Esenler halkının enlerini tekrar takdim etmek istediklerini söyledi.  Anketin Esenler’de yaşayan 138 bin kişi ile gerçekleştirildiğini vurgulayan Göksu, vatandaşların hem ilçenin farklı yerlerinde sandıklarda hem de Esenler Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden  oy kullandıklarını belirtti. Göksu, konuşmasını, “İstiyoruz ki Türkiye’nin enlerini halk seçsin, her zaman halk belirlesin. Herkese başarılar diliyorum” şeklinde tamamladı. 

Vali Mutlu’dan Esenler’e teşekkür

Törende konuşma yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise; dünyanın en güzel şehrinde olduğunu belirterek Esenler’de böyle bir programa katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şehirlerarasında enler seçilseydi Esenler’in ilk sırada yer alacağını söyleyen Mutlu, Esenler halkının oylarıyla seçilen Türkiye’nin enleriyle kutladı. Organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen bütün Esenler Belediyesi ekibine teşekkür eden Mutlu, “Bu şehirde gerçekten güzel şeyler yapıldığını görmekten mutluyuz” dedi. Esenler’de sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak çok sayıda projenin olduğunu vurgulayan Mutlu,  Esenler Belediyesini yürekten kutlayarak, “ Böylesine büyük bir organizasyona Esenler’in ev sahipliği yapması Esenler’e çok yakışıyor. Katılanları yürekten kutluyor,  ödül alanları saygıyla selamlıyorum” dedi.

En iyi özel haber gazete Yenişafak

Yapılan konuşmaların ardından tören, 2011 yılının enlerine ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Törende ilk olarak 2011 yılının en iyi özel haber yapan  gazetesi açıklandı. Ödülü almaya hak kazanan gazete ise, Yeni Şafak Gazetesi oldu. Gazete adına ödülü Başkan Göksu’nun elinden alan Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni  Yusuf Ziya Cömert,  Esenler  Belediye Başkanı Göksu’ya ve Esenler halkına teşekkür etti.

Törende uluslararası alanda en başarılı kurumu ise; Türk Hava Yolları (THY) seçildi. Ödülü alan THY Genel Müdürü Temel Kotil, çok teşekkür ederek, “Çalışmaya devam edeceğiz. Seneye de geliriz inşallah” dedi.  

Onur ödülü Halit Kıvanç’a

Törende onur ödülü ise Halit Kıvanç aldı. Törene katılan davetliler tarafından büyük ilgi gören Kıvanç, ödülden aldığı memnuniyeti dile getirerek, mesleği gereği ödülünü konuştuğu için aldığını söyledi. Esprileriyle herkese keyifli dakikalar yaşatan Kıvanç,  konuşabilmenin büyük bir sanat olduğunu belirterek, “40 yılı 40 yıldan fazlasıyla geride bıraktık. İnsanoğullarının benim bir tek yanlış sözümden kötü duruma düşmesini istemedim.  Konuşabilmek bir sanat. Keşke bütün insanlar, her konuşmalarından ödül alabilecek güzellikte davransalar” dedi. Tavsiyeler vererek konuşmasına devam eden Kıvanç, “Gençler, bizi yönetenler ne olur dikkatli güzel konuşalım. Çünkü bütün bu konuşmalardan çıkacak güzellikler ülkemizin ve dünya insanımızın yarınını güzelleştirecek konuşmak çok önemli” diye konuştu. Esenler Belediyesi’ne de teşekkür eden Kıvanç, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Şu anda ben genç heyecanlı bir damat gibiyim, dostlarımın kalplerine imza atmışım ki bu ödüle beni layık gördünüz. Esenler’de hep güzellikler essin,  demokrasi essin. Dünyaya örnek olsun Esenler. Sağ olun var olun” diyerek konuşmasını tamamladı.

Başkan Göksu’ya sürpriz hediye

Törende en iyi komedi dizisi dalında Leyla ile Mecnun dizisi seçilirken; en iyi sabah haber programını Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programıyla Fatih Portakal aldı.

Trabzon Spor Teknik Direktörü Şenol Güneş’in en başarılı spor adamı seçildiği törende, ödülü Güneş adına alan Trabzonspor İkinci Teknik Direktörü Mehmet Kulaksızoğlu, Başkan Göksu’ya bir sürpriz yaparak kendisine Trabzonspor forması hediye etti. Aldığı ödül için Esenler halkına teşekkür eden Kulaksızoğlu, birlik ve beraberlik mesajı da vererek, “Şu an ihtiyacımız olan birlik ve beraberlik.  Dostluğa ve kardeşliğe ihtiyacımız var” dedi.

Ödüllerin verilmesinin ardından tören, hatıra fotoğrafları çektirilmesiyle sona erdi.

Esenler halkının oylarıyla seçilen ve ödüllerini alan 2011 Yılı Türkiye’nin EN’leri ise şöyle:

KATEGORİ                               ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ/KURUM

En iyi Televizyon  Kanalı                Kanal 7

En iyi sabah haber programı           Fatih Portakal ile Çalar saat -Fox Tv

En iyi gece haber programı              Moderatör Fuat Kozluklu-Kanal 24

En iyi drama dizisi                                    Hayat Devam Ediyor

En iyi komedi dizisi                         Leyla ile Mecnun

En iyi kadın dizi oyuncusu              Beren Saat- Fatmagül’ün Suçu Ne?

En iyi erkek dizi oyuncusu               Kıvanç Tatlıtuğ

Sosyal medyayı en iyi kullanan gazeteci   Ahmet Hakan Coşkun

En iyi gazete                                              Zaman

En iyi tasarıma sahip gazete            Star

En iyi özel haber yapan gazete                 Yeni Şafak

En iyi haber sunucusu -erkek          Mehmet Ali Birand

En iyi haber sunucusu -kadın         Nazlı Tolga

En iyi haber portalı                          www.haberturk.com

En iyi haber televizyonu                            Samanyolu Haber

En iyi düşünce-analiz programı                Düşünce Günlüğü: Ali Bulaç, Ahmet T. Alkan, Hüseyin Gülerce

En iyi tartışma programı                           Karşıt Görüş

En iyi röportaj programı                          İkiz Aynası Tv net

En iyi haber-gündem programı                Bıçak Sırtı:  Ülke TV

En iyi siyaset kulis yazarı               Yavuz Donat

En Başarılı Uluslar arası Kültür ve Sanat Organizasyonu:   Türkçe Olimpiyatları

En iyi yardım kuruluşu                             Kızılay

Uluslar arası Alanda En Başarılı Kurum  THY

En iyi radyo programcısı                          Hop Dedik Ayhan

En başarılı edebiyatçı                                Leyla İpekçi

En başarılı spor adamı                              Şenol Güneş

En iyi Sinema Filmi                                  Eyvah Eyvah 2

ONUR ÖDÜLLERİ                                  HALİT KIVANÇ

ONUR ÖDÜLLERİ                                  TAHA AKYOL

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Esenler’ de siyasi parti listeleri YSK ‘ya teslim edildi

31 Mart yerel seçimlerine girecek belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi aday listeleri YSK …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir