21 Nisan 2024 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Uygur spordan bir şampiyonluk daha

Uygur spordan bir şampiyonluk daha

Uygur spordan bir şampiyonluk daha 

Esilay KILIÇ TÜRKİYE ŞAMPİYONU SIRA BALKAN ŞAMPİYONASINDA

Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye çocuklar karate şampiyonası, Antalya‘nın Alanya ilçesi’nde sona erdi.

Alanya Atatürk spor salonu’nda 2-4 Mart tarihleri arasındaki şampiyonaya 50 ilden yaklaşık 1500  sporcu katıldı. 90 hakemin görev yaptığı şampiyonanın ilk gününde kata müsabakaları yapıldı. İkinci ve üçüncü gün komite müsabakaları yapıldı.

16 – 18 Mart 2012 tarihlerinde Karadağ’da yapılacak balkan çocuklar Karate şampiyonası öncesi milli takım aday kadrosunu belirleme niteliği de taşıyan Türkiye şampiyonası’na büyük ilgi vardı.

Türkiye küçükler karate şampiyonasına katılan Esenler Uygur Spor Kulübü sporcusu Esilay KILIÇ 2000 doğumlu küçük bayanlarda  +40 kg ’da tüm rakiplerini yenerek şampiyonluk kürsüsüne çıkmayı başardı.

Eleme sistemi ile yapılan müsabakalarda “Uygur Spor Kulübü” sporcusu Esilay Kılıç

  1. Turda Giresun lu sporcuyu, 2 turda Muğla lı sporcuyu 3.  Turda Bursa lı  sporcuyu  4. Turda Trabzon lu sporcuyu 5. Tur  yarı final  müsabakasında Sakaryalı sporcu ile  karılaşan Esilay Kılıç tüm rakiplerini yenerek finale kaldı

Final maçında diğer gruptan finale çıkan İstanbul Sultangazi ilçesi sporcusunu yenerek  Türkiye şampiyonu olmayı ve Milli takıma  girmeyi başardı

Esilay  bu şampiyonlukla birlikte 16 – 18 Mart 2012 tarihlerinde Karadağ’da yapılacak Balkan çocuklar karate şampiyonasında 2000 doğumlu küçük bayanlar +40 kg ’da  TÜRKİYE yi temsil edecek.

Uygur spor kulübü antrenörü zeki Uygur şunları söyledi.

 Sporcularımız katıldıkları bu büyük organizasyonda tecrübe kazmışlardır ve bu müsabakalarda sporcularımız başarılı sonuçlar aldılar örneğin ilk defa İstanbul dışına çıkan sporcularımız içinde daha 12 yaşında milli takıma girme başarısı gösteren sporcumuz Esilay KILIÇ tan balkan şampiyonasında da derece bekliyoruz  bu sonuç diğer küçük yaşlardaki sporcularımızda hırslandırmıştır.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir