18 Haziran 2024 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Yerel basınının sorunları tekrar masaya yatırıldı

Yerel basınının sorunları tekrar masaya yatırıldı

Yerel gazeteciler TV 2000 televizyonunda gazetemizin genel yayın yönetmeni  gazeteci Şükrü Şahin’in sunduğu Yerel Basın  özel  programda yerel basının sorunlarını tartıştı.İstanbul’un   tanınmış yerel gazetecilerinin katıldığı tartışma programında yerel gazetelerin sorunları tekrar  masaya yatırıldı.

tv

 

Yerel gazeteciler TV2000 televizyonunda yayınlanan gazetemizin genel yayın  yönetmeni gazeteci Şükrü Şahin’in sunduğu Yerel Basın isimli programda yerel basının sorunlarını tartıştı. İstanbul’un  tanınmış yerel gazetecilerinin katıldığı tartışma programında yerel gazetelerin sorunları tekrar masaya  masaya yatırıldı.Bilindiği gibi aynı program bundan 7 ay öncede masaya yatırılmıştı

 

Yerel gazetelerin aralarında kurmuş oldukları dernek başkanları, bu derneklere bağlı gazeteciler ve hiç bir derneğe bağlı olmayan yerel gazetecilerin katıldığı “Yerel Basın” isimli programa MS AJANS Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Mithat Sayar’da katıldı.

Gazetecilerin sorunlarının her meslektaşı tarafından dile getirildiğini söyleyen gazeteci  Mithat Sayar “Önce biz kendi gücümüzün farkında olmamız gerekiyor. Her bir meslektaşım, yerel gazete sahibi arkadaşım nasıl ki ulusal medya da Aydın Doğan bir marka ise, güç ise, onlarda birer ilçelerinde, yayın yaptıkları bölgelerde bir Aydın Doğan’dır, bir güçtür. Bu bilince sahip olmak gerekmektedir. Bizler kamu hizmeti yapıyoruz” dedi.

 

Gazeteci Mithat Sayar meslektaşlarının çuvaldızı kendilerine iğneyi başkalarına batırması gerektiğini söyledi. Sayar ” Allah aşkına hangimiz periyodik olarak gazetelerimizi çıkarıyoruz, hangimiz trajımızı 2000 üsttünde, hangimiz yayın yaptığımız bölgemizde gündemi belirliyoruz, hangimiz 50 TL’ye 100 TL’ye reklam almıyoruz, işte bunun için önce çuvaldızı kendimize iğneyi başkasına batıralım. Kendimize çekin düzen verelim. Bakın 4 yıla giriyor Güneşli Haber Gazetesi, periyodik olarak sürekli yayın yapıyor. Otuz bin baskı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde üçyüz bin baskı yaptık. Bunlar tesadüf olan işler değildir. Allah nasip etti ikinci gazetemizi, dergimizi kurduk demek ki çalışınca oluyor. Tamam sorunlarımız var. Bu sorunları dile getirmeden önce üzerimize düşeni biz yapalım.” dedi.

 

Yerel gazetelerin kamu görevi yaptığını belirten Mithat Sayar “Alın teri dökerek, gecesini gündüzüne katarak, emek veren biz yerel gazetecilerin tüm herkesin alınlarından öpmesi gerekir” dedi.

 

Canlı yayınlanan programa çok sayıda canlı telefon bağlantısı alındı. Bir çok yerel gazetecinin de telefonla katıldığı programa DSP Genel Başkanı Masum Türker’de canlı telefonla bağlanarak yerel gazetecilerin sorunlarını Fransa’da ki örnekle çözülebileceğini söyledi.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir