6 Aralık 2023 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde hatırlandık

10 Ocak çalışan gazeteciler gününde hatırlandık

10 Ocak çalışan gazeteciler gününde hatırlandık

Kurulduğu 1992 yılın’dan bu yana Esenler’ de uzun süre yerel basın olarak Esenler’ in Sesi Gazetesi adında yayıncılığını sürdüren gazetemize 10 ocak çalışan gazeteciler günü münasebetiyle bir ödül verildi. Esenler Tomurcuk Eğitim Kurumları tarafın’ dan verilen ödülü alan gazetemizin imtiyaz sahibi Şükrü Şahin gazetemize yaptığı açıklamada  evet 1992 yılın’ da o dönem çok zor şartlarda Esenlerin Sesi gazetesi olarak kurulan gazetemiz o dönem Esenlerin Güngören’e bağlı olması nedeniyle Güngören ve Esenlere hitap ediyordu daha sonra Esenlerin Güngören’den ayrılarak ilçe olması ile görevimizin daha zor olduğunun bilincine vararak önceliğimiz ilçemizin menfaatini koruma adına bir misyon üslendik çok şükür bunda da başarılı olduk bu noktada aradan geçen 25 yıldır aynı çizgide yerel basın anlayışını ve sorumluluğunu bir an olsun bir kenara bırakmayarak gazete yayıncılığını şu an internet üzerinden devam ettirmektedir. Esenlerin Esenler olduğu dönemde yerel gazeteciliğin zorluklarını şahsen çok yaşadık. O dönem siyah beyaz çıkan gazetemiz daha sonra renkli olarak yayın hayatını sürdürmeye başladı. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet yayıncılığı daha yaygın hale gelince bizde çağa ayak uydurarak Esenlerin Sesi Gazetesini internet üzerinden devam ettirmekteyiz. Şu anda bir çok ulusal basının bile internet yayıncılığında daha baskın olduğunu görmekteyiz.” dedi. Basının ne kadar önemli olduğunu en iyi bilenlerden biri olduğunu belirten Şahin çok şükür 1999 Yılında belki de yerel basın mensuplarında olmayan SARI BASIN KARTINI Başbakanlık Enformasyon Genel Müdürlüğünden alarak mesleğimizin daha ciddi olmasını sağladık .Evet işin özü Tomurcuk Eğitim Kurumlarının temeli’ de Esenlerin Sesi Gazetesinin Kuruluş aşamalarına gelmektedir. Yani sizin anlayacağınız Tomurcuk Eğitim Kurumlarının Temeli’ eski ve çok sağlamdır. Bu sağlam temelin kılcal damarları hızla yayılarak eğitim noktasın’ da Esenlerde çok önemli bir misyon üstlenmiştir. Bu nokta’ da 10 ocak çalışan gazeteciler günü münasebetiyle Tomurcuk Eğitim Kurumlarının gazetemizi hatırlamasından dolayı yönetim kurulu başkanımız sayın: Yunus Çiftçi kardeşime ve tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum”dedi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir