22 Haziran 2024 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Rumeli Balkan gecesin’de yer gök kırmızı beyaz doldu

Rumeli Balkan gecesin’de yer gök kırmızı beyaz doldu

 Rumeli, Trakya, Balkan Federasyonları, Vakıfları ve 155 Rumeli-Balkan derneği ile birlikte düzenledikleri, 3. Rumeli Buluşması 17 Kasım 2012 tarihinde İstanbul’da saat 18.30 da  Ataköy Sinan Erdem Spor Salonun’da gerçekleşti.

3.Büyük Rumeli Buluşması Organizasyon komitesi başkanı olan Tek Rumeli TV yönetim kurulu başkanı ve Rumeli vakfı yönetim kurulu üyesi Atilla Baykal önderliğinde; Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı Selahattin Meriç, Rumeli Balkan Federasyonu  Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı, İstanbul Keşanlı Yönetici ve İş Adamları Derneği Başkanı Ahmet Eler, Esenler Rumeli Türkleri Dernekleri Başkanı Fettah Dindar ve Bağcılar Trakya Rumeli Platformu Başkanı Bayram Ali Çeşmeci, geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da siyasi parti liderlerini ve bakanları ziyaret ederek programa resmi davette bulunmuşlardı.

3. Rumeli Buluşmasına TBMM Başkan vekili  Meral Akşener,Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,Avrupadan sonumlu  müzakereci Egemen Bağış,İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin,BBP Genel Başkanı Mustafa Testici,Kosva Çevre Alan Bakanı Mahir Yağcılar,Makedonya Devlet Bakanı  Hadi Nezir,  İstanbul Valisi H.Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüsyeyin Çapkın,Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep  Altepe, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Rumeli Balkan Federasyonu GEnel Başkanı Ayhan Bölükbaşı ve diğer Rumelilerin yanında Rumeli kökenlilerinde Sinan Erdemde olmaları dikkatlerden kaçmadı.    Salonu dolduran davetliler coşkulu ve  duygusal an ve  sevinci  bir arada yaşandı.

Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu’nun salona girmesiyle yer yerinden oynadı. Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkanı salona kalabalık bir gurupla girdi.  Kılıçdaroğlu’na Balkan Rumeli Dernekler Federasyon Başkanı Ayhan Bölükbaşı refakat etti. Kemal Kılıçdaroğlu   Bakan Egemen Bağış ve  Meral Akşener’le ayni sıralarda yan yana oturdu. Gece’de Balkan Rumeli Dernekler Federasyon  Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı kısa bir  selamlama konuşması  yaptı.Ayhan  Bölükbaşı konuşmasın’da ”  Atalarımız mübadele ile bu topraklara gelmişler  gelirken şu anda anlatılması çok güç bir acılar çekerek  gelmişler.  Ondan dolayıdırki biz kesinlikle biz göçmen değil muhaciriz M.Kemali’in bizlere kazandırdığı bu topraklarda yaşamaktan onur duyuyoruz ve aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Balkan savaşlarının 100.yılında bir aradan bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Bu anlamlı gece’de bizleri yalnız bırakmayan siz değerli dostlarıma şükranlarımı arz ediyorum diyerek konuşmasını noktaladı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada”  Balkan göçmenlerini  bu salonda bir arada görmekten çok  mutlu  oldum. Bura’dan piriştina da,varna’da,kosova’da ve yurt dışın’da vatan sevgisi ile bizleri televizyon başın’da seyre’den tüm vatandaşlarımı sevgi ile selamlıyorum”dedi.Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü.Bizler hep bir arada kardeşçe yaşamanın ve Atatürk’ün ilkelerine bağlı kalarak yurtta barış cihan’da barı ışığını burada görmekteyim,büyük acılarla mübadele ile ana yurda gelmeniz ve çektiğiniz sıkıntıların büyüklüğünü yüreğimizde yaşıyoruz. Bunun için dir ki siz göçmen değil muhacirsiniz ve bu ülkenin birinci sınıf vatandaşlarısınız”dedi.Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun konuşmasının ardından TBMM Başkan vekili Meral Akşener ve  Avrupadan sonumlu müzakereci Egemen Bağış’da  birer konuşma yaptılar.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir