7 Aralık 2023 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Bu sevgi asla bitmeyecek

Bu sevgi asla bitmeyecek

Bu sevgi asla bitmeyecek23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Türkiye’nin en ücra köşesinde kutlandığı gibi Esenlerdede kutlandıSabah 09.00’da    Atatürk Anıtı’na çeleklerin konulması ile başlayan  kutlamalara  Esenler  ilçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler ilçe Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Piyade Albay Niyazi Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, Adalet ve Kalkınma Partisi  Esenler ilçe başkanı Umut Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi Esenler ilçe başkanı  Halil Özden, Milliyetçi Hareket Partisi Esenler ilçe Başkanı Ahmet Fidan, Saadet Partisi Esenler   İlçe  Tuğrul Yalçın , Esenlerde  kamuda görev yapan  daire amirleri, okul müdürleri, Sivil Toplum Temsilcileri ile birlikte  halk  katıldı.
Program çelenk sunma töreninin ardından protokol üyeleri sunuculuğunu Örfi Çetinkaya İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni Ayfer Yüceer ve Hasip Dinçsoy İlköğretim Okulu  Tarih Öğretmeni Metin Korkmaz’ın yaptığı Kemer Stadı’ndaki kutlamalara geçtiler.Buradaki tören yaklaşık 2 saat sürdü.
Tören Yöneticisi Oruç Reis İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Işıl Fatma Aksanyar’ın komutu ile öğrencilerin geçit töreni ile protokolü selamlamasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan yaptı.

Törenin en dikkat çekileni ise engelliler oldu.

Öğrencilerin günün anlam ve önemini anlatan şiirleri ile halk oyunu ekibinin sahne almasının ardından Esenler Zihinsel Engelli Derneği’nin Mehteran Takımı muhteşem bir gösteri yaptı. Fatih Sultan Mehmet’in hayatından bir kesit sunan engelliler izleyenlerden büyük alkış aldı.

Esenler’in tek Özel Koleji olan Devran Koleji’nden jimnastik şov yapıldı.

Esenler Zihinsel Engelli Derneği’nin Mehteran Takımı’nın gösterisinin ardından ise Devran Koleji Jimnastik ekibinin şovuna geçildi. Öğrencilerin sahanın ortasına kurulan platformda yaptığı birbirinden önemli jimnastik hareketlerini protokol üyeleri ile birlikte stadı dolduran binlerce kişi ayakta alkışladı.

Final muhteşemdi

Daha sonra Aksoy, Oruç Reis, İsmetpaşa, Örfi Çetinkaya, Fidan Demircioğlu, Yunus Emre, Tacirler ve Atışalanı İlköğretim Okulu öğrencilerinin ortaklaşa yaptığı gösterilere geçildi. Öğrencilerin ellerindeki bez parçaları ile yaptığı gösterilerin finalinde ortaya çıkan Türk Bayrakları ile “Ata” yazısı ise dakikalarca ayakta alkışlandı.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir