18 Haziran 2024 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Göksu:Her makamı hak ediyor

Göksu:Her makamı hak ediyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler İlçe Başkanı Av. Umut Özkan, Esenler’de bulunan ve ulusal yayın yapan TV 2000’in canlı yayın konuğu oldu.

Gazeteci-Yazar Şükrü Şahin’in sunduğu ‘SEÇİME DOĞRU” programının konuğu olan ilçe başkanı  Av. Umut Özkan; başta ‘yerel seçim süreci’ olmak üzere Meclis Üyesi aday adaylığı takvimi ve son 4 yılda Esenler’deki değişim hakkında izleyicilerin sorularını yanıtlayarak, açıklamalarda bulundu.

Esenler Belediyesi mevcut Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun başka bir ilçede Belediye Başkan aday adaylığı ile ilgili bazı fısıltılar dolaşıyor. Böyle birşey söz konusu mu?… Var mı böyle birşey? sorusunu yanıtlayan İlçe Başkanı  Av. Umut Özkan, “ Gelinen süreçte sayın M. Tevfik Göksu, Esenler’de bir marka oldu. Naçizane şahsi fikrim 5 yıldır gece-gündüz demeden mesai yaptığımız sayın “GÖKSU HER   MAKAMI HAK EDİYOR” . Bu dönem Esenler’de hedefimiz çok yüksek. Genel Başkanımıza sözümüz var. Sayın Göksu ile birlikte Esenler’de yüzde 70’in üzerini hedefliyoruz. O nedenle bu tür fısıltılara itibar edilmemesi gerekir” dedi.

Yerel Seçimler, ardından yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri nasıl etkiler? sorusuna ise   Özkan, “ AK Parti’ nin liderliği İstanbul’dur. Muhalefet partileride AK Parti’yi İstanbulla devirmek istiyor. Ancak, İstanbul’da genel ve yerel yönetim halkın arz ve taleplerini karşılayan bir belediyecilik anlayışı ile hizmet veriyor. Milletimiz de bunu görüyor. İstanbul, Kadir Topbaş ile her alanda çağ atladı. Son dönemlerin en büyük projelerinin bazıları devam ediyor bazıları ise açılışı yapıllarak halka hizmet namına sunuluyor. Biz Türkiye sevdalısıyız. İstanbul’da o nedenle bizim için çok önemli. Biliyoruz ki yerel seçimlerde kazanılan başarı genel seçimlerin belirleyicisi olacaktır. AK Parti olarak İstanbul’da yüzde 51’i hedefliyoruz” dedi.

Esenler şuanda İstanbul’un vitrini konumunda. Bunda kuşkusuz ki M.Tevfik Göksu ve sizin payınız çok büyük ancak merak ediyoruz nasıl başardınız bunu, neler yaptınız? sorusuna ise İlçe Başkanı  Av. Umut Özkan, “ Esenler, 60’a yakın ilden daha büyük bir nüfusa sahip. Anadolu’nun her ilinden bir insanın yaşadığı bir semt. Yıllar önce gerek ekonomik gerekse terör belası nedeniyle İstanbul’a göç eden insanların Otogar’da indikten sonra ilk yerleştikleri yer Esenler olmuş. O nedenle bazı olanaklardan mahrum kalmış, çarpık kentleşme ve gecekondulaşma ile süregelmiş. Ancak Esenler artık eski Esenler değil. Eskiden Esenler denildiğinde varoş bir algı vardı. Şu anda bu algı yok. Çünkü, sayın Göksu ile şunu istişare  etmiştik. Esenler’in önceliği imajının düzeltilmesiydi. Kötü namıyla değilde aldığı hizmetleri ve yatırımları, sosyal ve kültürel değişimleri ile anılmasıyla olmasıydı. Ve bunu başardık. Son 4 yılda Esenler karşı olan kötü algıyı değiştirdik. Bundan sonraki gelişimlerde yatırım ve hizmetler olmalıydı. Ki onlarıda bir bir gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Kentsel dönüşüm projeside bunun en büyük göstergesidir. Çünkü 4 yıl önce seçim çalışmalarımızda vatandaşa şunun taahütünü vermiştik. Esenler’de 70-80 bin TL olan daireleriniz 4-5 yılın sonunda iki katına çıkacak ve 140-150 bin TL olacak demiştik. Hedeflenen de oldu. Şu anda Esenler’deki daire fiyatlarını herkes biliyor. Esenler, Türkiye’deki’Kentsel Dönüşüm’ün amiral gemisi. Yeni dönemde de gerek ulaşım gerek altyapı gerek sağlık gerekse ‘Kentsel Dönüşüm’  ve diğer reformlarla Esenler’i, İstanbul’un nadide ilçelerinden biri yapacağız” dedi.

Teşkilatınıza 200 Meclis Üyesi aday adaylığı başvurusu olduğunu duyduk. Bu süreçte aday adaylarının değerlerndirilmesi hangi kriterlerde olacaktır ve demografik yapı göz önünde bulundurulacak mıdır? sorusuna ise İlçe Başkanı  Av. Umut Özkan, “ Kriterlerimiz çok açıktır. Arzumuz, isimleri Meclis Üyesi yapmak değil. Biz, Esenler’de ikamet eden, Esenler halkı ile iç içe olabilen vatandaşın derdi ile dertlenen sevinci ile sevinen isimleri değerlendiriyoruz. En çok önem verdiğimiz ise Meclis Üyelerimizin ulaşılamaz değil ulaşılabilir olmasıdır. Esenler’de belediyecilik ve hizmet noktasında bir sıkıntı yok ancak Meclis Üyelerimiz bizim sokaklardaki gören gözümüz olmalı. Bizde, Meclis Üyeliği hizmet makamıdır. Bu değerlendirme sürecinde mevcut Meclis Üyelerimizden 3’te 2’sini değiştirmeyi düşünüyoruz. Çünkü AK Parti’nin doğasında kendini yenilemek var. Taze kanlar, yeni heyecanlar katmak var” dedi.

Haber:Erdem Arslan

Kaynak:Esenlerde Son Haber

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir