18 Temmuz 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler insan hakları kurulundan İbretlik panel

Esenler insan hakları kurulundan İbretlik panel

Esenler insan hakları kurulundan  İbretlik panel

Esenler Kaymakamlığı İnsan Hakları Kurulu 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle bir panel düzenledi. Esenler İnsan Hakları Kurul Üyesi Gazetemizin imtiyaz sahibi  aynı zamanda  TV 2ooo’de   “BAŞKAN NE DEDİ? ve “KÖYÜMÜN DERNEĞİ” Programı  sunucusu Şükrü ŞAHİN ‘in  Moderatörlüğün’ de  gerçekleşen panel’de iki konu birden işlendi. İBB Engelliler ‘de Görevli AV.Fatma TOKAÇ ve Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayış Büro amirliğinde  görevli  Sibel Yüksek Panelist olarak katıldılar.Her iki panelistin konuşmalarının ardından soruları alan panelistler  gelen soruları cevapladıktan sonra panel son buldu.Panel sonu gazetemize değerlendirmelerde bulunan panele katılanlar Esenler İlçe Kaymakamlığını tebrik ediyoruz bu kadar yoğun ilginin olduğu bu panel amacına ulaşmıştır” dediler.  Esenler İlçe Kaymakamlığı  İnsan Hakları Kurulu tarafından  düzenlenen panelin Ana konusu “Kadın Hakları ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi” ve “Engelli Hakları” oldu.
Panele Esenler İnsan Hakları Kurul Başkanı sıfatıyla   İlçe Kaymakamı Nazım MADENOĞLU , Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ülvi AVCIATA, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer ÇETİNKAYA, Cumhuriyet Halk Partisi  Esenler İlçe Başkanı Halil ÖZDEN, Rumeli Balkan Federasyon Genel  Başkanı Ayhan BÖLÜKBAŞI, Esenler Dernekler Federasyonu (ESDEF ) Başkanı Süleyman KAHVECİ, İlçedeki  diğer resmi kurum amirleri, siyasi partilerin kadın kolları  , Esenler Engelli Dernekleri Başkanları ve Üyeleri, Esenler Rehabilitasyon Merkezleri Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları, İSMEK ve Halk eğitimi Merkezinin Bayan Kursiyerleri,  Okul Aile Birliği Başkanları ile Mahalle Muhtarları ve  vatandaşlar katıldı.
Panelde konuşan İlçemiz Kaymakamı Nazım MADENOĞLU ile Belediye Başkan Yardımcısı Ömer ÇETİNKAYA, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nün anlam ve öneminden bahsederek ilgililerin üzerine düşen görevlerden bahsetmişlerdir.
Av. Fatma TOKAÇ Engelli Hakları ve Engellilere yönelik yasal hakların başvurusun’ dan kullanılmasına kadar katılımcılara ayrıntılı bilgiler vererek soruları cevapladı.
Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Dilek Yüksek ise; Şiddetin tanımından başlayarak, şiddete maruz kalan kadınların yasal haklarını ve yasalardan yararlanma yöntemlerini, başvurulması gereken mercileri, kısa film-reklam eşliğinde slaytlarla sunarak ayrıntılı bilgi vermiş ve soruları cevaplamıştır. Panel sonunda

Esenler Kaymakamı  aynı zamanda Kurul Başkanı  Nazım MADENOĞLU panele  emeği geçenlere “Teşekkür Belgesi” vermesi ile panel son buldu.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir