5 Aralık 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Ruhsat Müdürlüğün’den Hizmet İçi Eğitim

Esenler Ruhsat Müdürlüğün’den Hizmet İçi Eğitim

Esenler Ruhsat Müdürlüğün’den Hizmet İçi Eğitim.            

Esenler Belediyesi Ruhsat Müdürlüğününn organizesiyle Personele yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim seminerinde, Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü çalışanları, işyeri açma ve denetleme mevzuatıyla ilgili bilgi aldı. Seminer boyunca belediye personelleri sordukları sorularla karşılaştıkları sorunlara çözüm aradılar.

Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından personele yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenlendi. Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen seminere; Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş, müdürlük çalışanları ve zabıta ekipleri katıldı. Semineri veren İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü Gazi Sert, işyeri açma ve denetleme mevzuatıyla ilgili personellere bilgi verdi. Umuma açık yerler ve eğlence mekânlarıyla ilgili dikkat edilmesi gereken kuralları anlatan Başkontrolör Sert, özellikle eğlence mekânlarının okul, dershane, kurs gibi eğitim kurumlarıyla aynı binada olmaması gerektiğini söyledi. İçkili eğlence yerlerinde yapılacak olan ruhsat ve denetim çalışmalarında ilgili yönetmeliklerde belirtilen kuralları dile getiren Sert, içkili eğlence mekânlarının mutlaka içkili yer bölgesi olarak belirlenen yerde faaliyet göstermesi gerektiğini söyledi. Eğlence yerlerinin faaliyet göstermeye başladığı günden itibaren eksikliklerini tamamlayarak 1 ay içinde ruhsatlanması gerektiğini belirten Sert, bu mekânlarda çalıştırılacak olan personellere de dikkat çekerek, “Bu tür yerlerde 18 yaşından küçüklerin çalıştırılması yasak ve işyeri mevzuatına aykırı” dedi.

YEŞİLTAŞ:DAHAKALİTELİVEHIZLIBİRHİZMET
Seminer boyunca belediye personelleri sordukları sorularla karşılaştıkları sorunlara çözüm aradılar. Personele verilen eğitim ve seminerlere oldukça önem verdiklerini ifade eden Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş, seminerler ile işle ilgili bilgi ve birikimin güncellenerek performansın ve verimliliğin arttırıldığını söyledi. Donanımlı ve nitelik sahibi personel ile ilçe sakinlerine daha kaliteli, hızlı ve yerinde hizmet üretileceğini vurgulayan Yeşiltaş, işyeri açma ve denetleme mevzuatının ilçe belediyelerde çalışan ilgili personeller tarafından bilinmesinin önemli olduğunu belirtti.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir