24 Mart 2023 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Özkan ERCAN ” Kamu Bankalarıda elini taşın altına koymalı.

Özkan ERCAN ” Kamu Bankalarıda elini taşın altına koymalı.

 Özkan ERCAN  “Kamu Bankalarıda elini taşın altına koymalıbakan1.

Esenler’deki inşaat sektörüne heyecan katan ilk porjeside Nene Hatun Mahallesindeki CEVİZLİ BAHÇE   start veren  ardından İstanbul’da bir çok  büyük firma sahiplerinin   içinden çıkamadıkları   büyük projeleri  ESİNDER e devretmek istemesiyle  dikkatlerieri üzerine  çeken  Firma  yönetim kurulu başkanı Özkan ERCAN geçenler’de  Yeni Şafak Gazetesine  konuştu.Yeni Şafak Gazetesine verdiği röportajda “Türkiye Genelinde dönüşüm sürecinin hızlanması için kamu bankaları ticari kar gözetmeksizin  düşük faizli  kredi desteği sağlamalıdır.Aslında bu elzem bir konudur  bunuda  hükümetimizin  programında olmalıdır” dedi.

  
 ESİNDER AŞ  Yönetim kurulu başkanı Özkan ERCAN “Daha önceden Denizbank, İş Bankası, Şekerbank, Kuveyt Türk ile anlaşmalar yaptıklaarını   bu noktada Kentsel dönüşümde Türkiye’ye yeni bir model kazandırdık, ESİNDER Yapı  AŞ Yönetimi  olarak, Türkiye’ye örnek olan bu modele kamu bankalarının da destek olması lazım dedi.
 ESİNDER Yapı AŞ Yönetim kurulu başkanı Özkan ERCAN “Kentsel Dönüşümün yaygınlaşması için kamu bankalarının çok düşük faizli hatta  sıfır faizli  kredi desteği sağlaması lazım. Türkiye’de kentsel dönüşüm çalışmalarını ilk başlatan firmalardan biriyiz. ESİNDER Yapı AŞ Yönetim kurulu başkanı olarak, özel sektör bankaları dışında kamu bankalarının projelere finans sağlaması bizim işimizide kolaylaştıracak. Ancak yasal mevzuattan dolayı kamu bankalarının kentsel dönüşüm kredisi vermek için nazlı davrandığını görüyoruz.
Kentsel dönüşüm kredilerinde konut kredisinden farklı olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yüzde 4 destek verdiğini belirten Ercan, “Verilen katkıdan dolayı bazı şartları isteniyor ve dolayısı ile süreç uzuyor. Devlet bankaları da uzayan ve iş yükü getiren bu krediyi vermekte imtina ediyor” diye konuştu. Ercan, kamu bankalarının devreye girmemesi nedeniyle rekabet oluşmadığını özel bankaların istedikleri faiz oranına razı olmak zorunda kaldıklarını ifade etti. Türkiye’de 10-15 yılda bitirilmek istenilen kentsel dönüşüm sürecinin planlanan zamanda yapılabilmesi için kamu bankalarının kredi desteği sağlaması gerektiğine işaret eden Ercan “Halihazırda sadece özel bankalar bu krediyi veriyor. Bu konu hükümet programına alınmalıdır. Kamu bankaları da sektöre krediye vermeye başlarsa faizler düşer işler hızlanır” dedi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir