21 Nisan 2024 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Şükrü ŞAHİN: Esenler esnafı Türkiyenin en güvenilir esnafı olacak!

Şükrü ŞAHİN: Esenler esnafı Türkiyenin en güvenilir esnafı olacak!

Şükrü ŞAHİN: Esenler esnafı Türkiyenin en güvenilir esnafı olacak

Şükrü ŞAHİN: Esenler esnafı Türkiyenin en güvenilir esnafı olacak!Esenler Birleşik Esnaf  ve Sanatkârları  Odası Başkanı Şükrü Şahin, Genel Kurulların’dan bu yana Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar  odasının yaptıkları ve yapılacak çalışmalar hakkın’da kamu oyunu bilgilendirmek için  basın mensuplarına açıklamalarda bulunan  Esnaf Odası Başkanı Şükrü ŞAHİN

 Evet Kıymetli basın mensbu arkadaşlarım öncelikle hepinize afiyet olsun diyerek sözlerime başlamak istiyorum Şu an biz Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarla odası olarak “YARI RESMİ KURUMUZ “dedi.
Şahin her zaman esnafa hesap veren esnafın yanıda olan bir yapıyı oluşturmak için gayret gösterdiklerini ifade ederek kendilerinin  Genel Kurullarından bu yana  Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar odasının yaptıkları ve yapılacak çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirmek  bizim bıynumuzun borcu dedi. Evet arkadaşlar
“Odamız kamu yararına çalışan bir meslek kuruluşudur, aynı zamanda yasaların ön gördüğü çerçevede esnafımıza hizmet vermektedir. Bizler esnafımıza hizmet verirken, projelerle esnafımızın yararına olan birçok konuta yetkililerle görüşmeler yaptık. Sağlıklı ve güvenli iş yerlerinin oluşması, İş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenebilmesi için, 6331 sayılı Kanun; Özellikle iş sağlığı ve güvenliği açısından üzerinize düşenleri yerine getirebilmek ve daha sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlayabilmek için risk analizi raporunuzu en kısa sürede almamızı söylüyor.Bu konuda İş güvenliği firmaları ile görüştük ve onlarla pazarlıklar yaparak 150 liraya varan rakamlarda anlaştık. Risk analizine göre en düşük 100, en yüksek 200 liraya anlaşarak esnafımıza 400-500 TL’lik bir getiri sağladık.Bizler bu işleri yaparken herhangi bir kazanç düşünmeden, görev ve sorumluluk içinde çalışıyoruz. Bizim bir makam aracımız bile yok, bir yerden bir yere giderken tüm masrafları cebimizden karşılıyoruz. bizim odamız birleşik esnaf odası, odamızda kayıtlı üyelerimiz ayrı ayrı 235 meslek dalından olan kişilerdir. Her meslek dalının sorunları var, bizlerin görevi bu sorunları çözmektir. Hangi esnafımızın ne sorunu varsa o sorunu çözmek için 28 yönetici arkadaşımla uğraş veriyoruz.

Bugüne kadar Esenler’de esnafımız birçok sorunla karşı karşıya idi. Esenler’de çıraklık ve ustalık eğitimleri verilmiyordu, eğitim alacaklar civar ilçelere gidiyorlardı. Bundan sonra bu eğitimleri burada vereceğiz. Bu eğitimler işsizliğe çare olduğu gibi istihdam sağlayacaktır. Atışalanı ilkokulunda, 2004-2005 eğitim öğretim yılında çıraklık eğitim merkezi olarak çıraklık eğitimi verilecek.

Yine hijyen eğitimlerine başladık, bu eğitimi almayanlara ceza kesilecek olması söz konusu. Hedefimiz 5000 esnafımızın ve yanında çalışanlarının mağdur olmamasıdır.

Yaşlı, bakıma muhtaç ve mağdur insanlarımız içinde önemli projeler hazırladık. Esnafımızla el ele vererek bu çalışmaları yaparak sosyalleşeceğiz. Esnafımız bizlerden etkinlikler yapmamızı, kendilerine hizmet etmemizi istiyor, bizlerde onlara bu hizmetleri vermek konusunda çalışıyoruz. Bu konuda bir yarı resmi kurum olarak tüm devlet ve belediye kaynaklarından yararlanmaya çalışacağız. Menfaat esnafımızın menfaatidir.

Piknik ve geziler düzenleyeceğiz, ay içinde Çanakkale’ye bir tarihsel gezi tertipleyeceğiz. Seçim beyannamemizde yer alan kan bankası kurarak halkımıza hizmet edeceğiz. Şimdilik %80 oranında bu projemiz hazır. En kısa zamanda tamamlayacağız.

Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine erzaklar hazırlayarak dağıtacağız, hem de bu erzakları kimseler görmeden akşam saatlerinde yapacağız. Bunu yapmamızın nedeni, halkımızın yoksulluğunu kullananlar ve istismar yapanlara imkan tanımamaktır. Bin aileye yardım yapma kararı aldık, bu ailelerden üçyüz tanesini şimdiden tespit ettik. İhtiyaç sahiplerini ise yöneticilerimiz ve esnaf arkadaşlarımız belirleyecek. Ayrıca Ramazan ayında yapılacak etkinlikler çerçevesinde oda olarak stant kuracağız ve esnafımıza bilgilendirmeler yapacağız…”dediEsenler Birleşik Esnaf ve Sanatkalar Odası Başkanı Şükrü ŞAHİN .Basın toplantısının ardından doluda mağdur olan esnafları yerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sundu.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir